Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Последното нещо, което гледахте..?

Go down 
+36
Androgyny
HelterSkelter
Nikki
Jimmy Acoustic
Fantageroiche
Brutality.
Sugarbloodsucker
Catsong
El manana
heart-shaped box
cut.my.hair
Broken
Beautiful Mind
Rainbow
Christine Joe
Fallen Angel
missjohnnysmoker
Scarlett
anette
flood 4ever
Moriline
Angie
Ecliptica`
mo.rka
Inna.
Joker
Midnight sun
~yellow~bunny~
Bluecloak
Ninsey
Nels
wabbit
hurricane drunk
|Sun's.smile|
Lilly.
Lunatic
40 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
АвторСъобщение
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyПон Фев 01, 2010 11:50 pm

Сделката на доктор Парнасъс оправда всичките ми
прекалено високи очаквания!!!!!! Просто беше вълшебен! Тери Гилиъм има
страхотно въображение и го е вложил цялото във филма. Актьорската игра
беше невероятна ..като се почне от Хийт Леджър естествено, който играе
наистина страхотно и това го твърдя още преди смъртта му (RIP), усещат
се много мостчета със ролята на Жокера и като изрази и интонации и
всичко! Тримата заместители на Тони във невероятният свят зад
огледалото са страхотни също и всеки придава на Тони един нов образ
като едновременно прави връзка по някакъв начин и със останалите, което
наистина много ми хареса как се е получило.Джони Деп естествено ми е
любимият Тони след Хийт, и с не дългото си появяване прави доста
запомняща се роля ..и великата реплика "Nothing's permanent..not even
death" <3333 *rock* Джъд Лоу и Колин Фаръл също много ми харесаха,
макар че Джъд Лоу имаше някои неща в играта му, които бих променил, а
Колин по принцип не ми е от любимите актьори. Том Уейтс - най-якият
дявол игран във филм, простооо 1-2 са тези, които могат да му се
противопоставят.. Кристофър Плъмър също е много добър разказвач на
истории ще се убедите сами, има един много дълбок глас, който много му
отива за такива роли, а главната женска роля изиграна от Лили Коул
..ммм lovely.. <3 Много добре изразява толкова емоции, които са
присъщи на едно 16-годишно момиче. Самата история заложена във филма е
изключително добре измислена и ще съм невероятно щастлив да я прочета и
на книга.. има 1-2 недоизпипани неща, но наистина според мен не е нищо
фрапиращо. Визуално както казах филмът е на изключително високо ниво -
много цветен, много фантазен..радост за очите (: Саундтракът е качен по
тракерите, така че също препоръчвам да го чуете, особено ако харесвате
филмова музика (: А музиката от трейлъра, която не е включена там е на
Odyssey - X-ray dog (:

Това е от мен за филма май.. в топ 3 ми е със сигурност (а това е много) ..10/10 ..този филм никога няма да ми омръзне <3
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyСъб Фев 06, 2010 10:05 pm

Mysterious skin - Просто нямам думи...след час -два ще се съвзема... Филмът ме кара да треперя xD

/п.п. - джоузеф <3
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
*Enterprise*
Агресивен
*Enterprise*


Брой мнения : 46
Join date : 25.01.2010
Age : 33
Местожителство : East of Eden

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyНед Фев 07, 2010 10:52 am

Star Trek The Animated Series
трябваше ми известно време да свикна с идеята, че героите са нарисувани и не могат да направят толкова интересни физионимии, но за сметка на това имаше много по-уникални чудовища и извънземни. хуморът беше няколко пъти по-добър ^^ така съм се смяла, угрижвала, натъжавала на някои серии, че напълно забравях, че гледам анимиран сериал. уникален е, ау! ♥ този сериал беше на моменти по-философски и от оригиналния, героите бяха даже по-развити. може и да е по-добре, ако беше игрален, а не анимиран. но нямам против. беше приятно изживяване =)

Star Trek 1
след успешно преминаване през оригиналния сериал и анимацията започнах и филмите. надуха ми главата с приказки, че филмът бил зле... ами, не беше. можеше да е много по-бързо развиващ се, да изрежат доста сцени, но си беше страхотно измислен и изигран. истински трек! ♥ хареса ми как действието се развива след време - не се опитват да заличат факта, че са изминали десетина години от края на сериала. героите са продължили с живота си, има развитие при всеки един от тях, известна промяна. някаква носталгия ме налегна, когато се събираха на кораба през първите минути ♥ финалът ме изненада до голяма степен, дори моралните оценки бяха намалени, което по принцип не се спестява... имаше един тооолкова сладичък момент между спок и кърк, че за малко да стана фенка на тази двойка Laughing което значи много! приятен филм, зареди ме с позитивна енергия ^^
Върнете се в началото Go down
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyНед Фев 07, 2010 9:11 pm

Cashback - Оле, толкова невероятен и вълшебен <3

Краят беше ... "Once upon a time, I wanted to know what love was. Love is there if you
want it to be. You just have to see that it's wrapped in beauty and
hidden away in between the seconds of your life. If you don't stop for
a minute, you might miss it."

И това беше готино: "Crush. It's funny how the same word for the feeling of disappointment
can be used for the feeling of attraction. The Oxford English
Dictionary states one of the meanings for the word crushed as "a strong
and unreasoning, but transitory attachment.""

И най-вече !
"The bad news is that time flies. The good news... is that you're the pilot."
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
*Enterprise*
Агресивен
*Enterprise*


Брой мнения : 46
Join date : 25.01.2010
Age : 33
Местожителство : East of Eden

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyПон Фев 08, 2010 9:03 am

Star Trek ІІ: The Wrath of Khan
уникално и категорично потвърждаване на тезата, че качеството на филма зависи до голяма степен от това колко добър е злодеят. khan беше просто. велик... отдавна не бях виждала толкова добра актьорска игра, а трябва да се има предвид, че знаех предварително колко добър е рикардо монталбан Shocked просто нямам думи, за да го опиша.
самият филм веднага се намести сред любимите ми. толкова е силен. много добър пример за това как трябва да се правят sci-fi филми и същевременно толкова човечен ♥♥♥ имаше толкова малки детайли, толкова сякаш незначителни загатвания за отношенията между героите. ау! ^^
много пъти съм гледала смъртта на спок, но всеки път се разплаквам на тази сцена... явно това ще е един от тези сълзливи моменти, които всеки има. но просто е толкова чувствена.
едно от нещата, които ме привлече и още задържа интереса ми към стар трек, е именно човечността. не познавам друг sci-fi свят, който да обръща такова внимание на развитието на личността, да поставя постоянно под въпрос ценностите й и възможността й да оцелее в icy cold of space ♥ може и да има, но сигурно другите няма да са ми толкова близки като тази
някои реплики просто ми се запечатаха в съзнанието:

"Of my friend, I can only say this: of all the souls I have encountered in my travels, his was the most... human."

"I've done far worse than kill you, Admiral. I've hurt you. And I wish to go on hurting you. I shall leave you as you left me, as you left her; marooned for all eternity in the center of a dead planet... buried alive! Buried alive...!"

"The needs of the many outweigh... the needs of the few... Or the one."

"It's a far, far better thing I do than I have ever done before. A far better resting place that I go to than I have ever known..."


ах, невероятен филм! ♥♥ влюбих се (:
Върнете се в началото Go down
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyПон Фев 08, 2010 6:57 pm

Up in the Air - Джордж Клуни в още една сериозна роля, многоо добре му се получава честно ви казвам и няма да загубите, ако го гледате. Филмът кара да се замислите за някои неща, а освен това има много добри включвания на Ана Кендрик, която може би ви е позната като актрисата, която играе Джесика в Twilight (: За разлика от вампирската сага, тук героинята й заема доста по-главно място и Ана влиза прекрасно в ролята си, макар да има какво още да се оправи (: Саундтракът също бива, не е нищо особено, но си е като по шаблон за такъв вид филми (:

New York, I love you - Дам, карам го на смислени филми .. макар, че Миш е написала по-нагоре, да кажа и аз - много ми допада идеята на филма, вътре намирам толкова страхотни филми и е събрано най-важното от всеки филм, от всяка история, чак ми се струва, че може би ако всяка се направи в отделен филм няма да ми хареса толкова.. даже съм сигурен в това (: Освен това във филмът има ужасно много фотография, по-скоро гледам снимки отколкото филм и все пак емоциите и действията на героите допринасят много това да е добре изпипан шедьовър :Р айде стига реклама, просто го гледайте Wink


Последната промяна е направена от Fantageroiche на Сря Фев 10, 2010 7:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyПон Фев 08, 2010 8:23 pm

Шифарът на Леонардо
Гледах го най-после,защото скоро прочетох книгата,а и заради Одри.
Книгата я изчетох на един дъх,буквално за едно денонощие ии през цялото време си представях образа на Софи с пълни подробности.Винаги е така с любим персонаж.Та Одри Тоту естествено си изигра добре ролята,но за мен Софи си е с червена коса и дълъг зелен пуловер с голяма яка.
Иначе филмът..еми,филм като филм.Нищо особено.Ако не бях чела книгата едва ли щях така добре да схвана нещата,но не беше чак толкова зле.Само на сцените със самобичуването превъртах,защото..да.
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyСря Фев 10, 2010 10:38 pm

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде.. всичките похвали за този филм са абсолютно основателни. Самата атмосфера на филма е изключително топла и приятна. Актьорите са страхотни и много добре влизат в ролите са, като единствено ме дразнят акцентите на главните герои, които не са българи. Сценарият е много добър, по истинска история и мисля да си купя близките дни и книгата, по която е правен филмът. Освен това "Светът е голям.." е и пълен със страхотна музика цялата композирана от Стефан Вълдобрев доколкото знам, така че любителите на киното във всички негови аспекти ще останат много доволни от филма мисля. Пожелавам ни още много такива филми за в бъдеще Wink
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
*Enterprise*
Агресивен
*Enterprise*


Брой мнения : 46
Join date : 25.01.2010
Age : 33
Местожителство : East of Eden

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyВто Фев 16, 2010 12:12 pm

The Wolfman
когато стане дума за римейк, винаги съм много скептична... пък и в повечето случаи римейките (най-вече на хоръри) са пълен провал. затова реших да си понижа очакванията, въпреки зашеметяващия каст
за щастие се оказа, че греша. бях приятно изненадана от този филм!
римейкът не беше опит да се обнови оригиналния филм, за да е по-лесно смилаем (слава Богу!), а просто представяне на същата история с помощта на новата технология, повече кървища и гадорийки и, разбира се, невероятни актрьори Cool много добро решение! по едно време в залата напълно забравих, че гледам нов филм. имах усещането, че върви класически хорър в малко по-забързан вариант, хах
колкото и да харесвам антъни хопкинс, не съм на мнение, че той показа всичко от себе си в този филм. естествено, играта му беше на ниво, удоволствие си беше да го гледа човек като гаднярче, нооо нещо ми липсваше. може би съм прекалено предубедена, знаейки колко велики роли е играл преди. възможно, възможно.
бенисио дел торо не е сред любимците ми, но получава признанието ми - справи се повече от невероятно с трудната главна роля
емили блънт.. ем, не се запомня участието й. ако не беше невероятната рижисура, едва ли изобщо сцените с нея щяха да ме трогнат..
ии най-най-вече хюго уивинг Shocked този човек е. просто. велик. мисля, че той `изнесе` целия филм. играта му беше чисто и просто съвършена... през повечето време съм стояла зашеметена, докато го гледах. а как трепвах радостно всеки път, като се появеше на екрана. удоволствие е да го гледа човек просто! актьор от класа Cool не знаех, че някога ще го кажа, но в този филм той просто засенчи антъни хопкинс от всякъде, хах [:
трансформациите бяха страхотни, самите нападения даже малко ужасяващи... музиката беше невероятна, ама то от дани елфман какво да очакваш ^^
знам, че споменах за режисурата, но пак трябва да я отбележа - перфектно! а имаше опасност в този аспект филмът да се провали, тъй като имаха много пречки в продукцията. е, въобще не си личи, хаха
не ми харесаха само кадрите с тичането на върколака - твърде изкуствено Suspect както и фактът, че сама по себе си историята не е нещо толкова впечатляващо. филмът успява да `съществува` с помощта на невероятните визуализации и актьорска игра, но като се махне всичко това... май не остава нищо друго. тъжна работа.
със сигурност бих го гледала още няколко пъти, заслужава си! ^^
Върнете се в началото Go down
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyПон Фев 22, 2010 6:01 pm

миналия понеделник бях пък точно с Тери на The Wolfman, и съм доста съгласна с нейното ъм, мнение ^^
и да кажа пак - Хюго беше н-е-в-е-р-о-я-т-е-н :О <3
великвеликвелик.
и след това като го imdb-нах да му видя другите филми .. като видях, че озвучава Мегатрон в Трансформърс i was like 'what the hell, maaaaan o.O'
толкова велик актьор:
а) престъпление е да си дава само гласа
б) какво под ягодите прави в Трансформърс?! Laughing

anyway,
тъкмо се връщам от Пърси Джаксън и Боговете на Блаблабла. xD
Такам. Много забавен беше. Ама много. Страшно много се смях, може и да е било от прекалено много кола, ама Chuckle
Teh dude - Logan Lerman е много, много чаровен, правеше някви адски физиономии... и въобще бива го. Дано да го хванат да направи някой по-смислен филм от този. xD
Що-годе прилични специални ефекти имаше, като сценарий.. ами бива. и по-зле можеше да бъде.
И искам кецове с крилца пък. мрън. :Р
*и в момента съм too high да дам някаква по-смислена оценка, so... *

Като цяло ми хареса прилично много, ако сте в кофти настроение със сигурност ще ви усмихне. ^^
Върнете се в началото Go down
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyЧет Фев 25, 2010 7:30 pm

айде пак аз :Р
A Nightmare on Elm Street (1984)
тоест оригиналният филм, на който в края на април ще излезе римейка(с Джаки!!)
та така де от сега реших да се подготвя евентуално след това да оплювам/въъъъъзхвалявам(да се надяваме да е това :р) филма от тази година. ^^
иии така, имайки предвид, че като цяло не съм фен на този жанр и особено на онези ужаси, които са невероятно безсмилени и дори не могат да те накарат да подскочиш от изненада.. ами, добре беше. Фреди беше така, перверзно зловещ, доста ефектно съдираше чаршафи/чупеше стъкла н стъф.
Доста пищене имаше, ама се изтрайва. А Джони беше толкова мъничък!^^
и най-великата реплика ^^

'He's dead, honey, cause mummy killed him.'

ай (:
Върнете се в началото Go down
*Enterprise*
Агресивен
*Enterprise*


Брой мнения : 46
Join date : 25.01.2010
Age : 33
Местожителство : East of Eden

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyЧет Фев 25, 2010 11:02 pm

и аз да се похваля, че гледах днес Nightmare on elm street Smile
класика в жанра! не съм очаквала по-малко.. за разлика от мими аз останах изключително доволна
имаше даже на места твърде много гор за 80тарски ужас, но пък това го правеше още по уникален, хах. фреди беше - уууля-ля! страхотен злодей. дори фактът, че не го показваха достатъчно, го правеше още по-зловещ. и да, има нещо перверзно в начина му на убиване xD
главната беше странна на моменти.. първоначално не ми хареса как играе, после пък стана прекалено нахъсана, лолз. но пък се справи добре, не се оплаквам
жалко, че видяха сметката на джони, имах надежди за него
и краят беше странен. по-странен, отколкото очаквах. а това е много
музиката ♥ показваше точно чувството на филма - невероятна! а и песничката на децата беше не по-малко интересна (няма да мога да си я изкарам от главата с дни, знам аз)

репликата, която мими е дала, е много куул
но за мен детската песничка е дъ бест!

One, two, Freddy's coming for you
Three, four, better lock your door
Five, six, grab your crucifix
Seven, eight, better stay awake
Nine, ten, never sleep again

♥♥♥
Върнете се в началото Go down
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyПон Мар 01, 2010 1:55 am

Stone of destiny.. разказва история на завръщането на камъкът на съдбата - символ на Шотландия обратно където му е мястото, отнет от Англия.. невероятно въздействащ филм, 11/10 му дава. Страхотна игра на всички актьори, всичко изглеждаше супер естествено, събужда патриотични чувства .. наистина скоро не бях гледал толкова хубав филм. Моля ви гледайте го!

PS: Шотландски акцент > ALL
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
*Enterprise*
Агресивен
*Enterprise*


Брой мнения : 46
Join date : 25.01.2010
Age : 33
Местожителство : East of Eden

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyПон Мар 01, 2010 10:43 pm

New York, I love you
бях решила да си тествам нервите с този тип филми; един вид да им дам шанс, защото иначе са ми някак безсмислени - струпани многобройни истории на едно място за мен никога не правят една голяма хубава история. най-малкото не могат да се развият героите и остават само типизирани, бла.
но както и да е, оцелях след Paris, je t`aime - гледането на този беше следващата логична стъпка Razz (пък и Мими много шумеше за него, хах)
определено мога да кажа, че е много по-добър от предишния. по-приятен и по-добре направен е, но отново не виждам смисъл да се навързват толкова истории, без да имат нищо общо... да, всички са влюбени и са в ню йорк. е и? Laughing но нека се изясня: това е само мое лично мнение
определено сегментите бяха много чувствени - осветление, ъгли, музика... всичко беше много красиво, приятно, успокояващо дори :]
най-много ми харесаха тези с Drea de Matteo (ей, много странно име!) и Брадли Купър. изобщо, представянето на тяхната мини-история беше най-оригинално според мен. размисли. спомени, които бяха нееевероятно представени - бързи кадри, които бяха повече загатване, отколкото показване. но просто. ау^^ Дреа/Дриа(?) показваше страхотно емоциите и страстите на лицето си, Купър също не беше зле... но естествено, повече внимание се отделяше на мацето; все пак устни, очички, хах... красота, дам, красота. дори и да нямаше интересен обрат в края си (както другите сегменти), този ме грабна най-много...
друг, заслужаващ споменаване, е сегментът с участието на Антон Йелчин - просто го обикнах това човече <3 невероятен е, ау. толкова миличък и невинен... пък и обратът в края беше едновременно странен и забавен
иии да, като цяло наблягаха на емоции и чувствени, пречувствени кадри. уж режисьорите на `Париж` бяха по-добри, но може и да не са взели филма си насериозно, знае ли се?
като цяло: много добре направено. похвално
обаче не мисля, че бих го повторила този филм. просто няма обединяващ сюжет, а това е едно от нещата, които очаквам от филм. според мен е разбираемо :]
дам, не трябва да пропускам и музиката!!! то без нея филмчето едва ли щеше да ми задържи вниманието, хах... беше страхотна. имаше доволно много цигулки и пиано на важните места, което най-най ме радва ^^

стига толкова за този филм - май нямам вече какво повече да кажа, хах
да се надяваме, че някои хора ще останат доволни от анализчето ми xD
Върнете се в началото Go down
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyСря Мар 03, 2010 12:01 am

*Enterprise* написа:

да се надяваме, че някои хора ще останат доволни от анализчето ми xD
completely satisfied. xD
anyway,
30 rock s03e16 - Apollo, Apollo
просто невероятно! потекоха ми сълзи от смях, уникален епизод, заболя ме корема, очите, всичко! трябваше да спирам поне 8 пъти, за да успея да си поема дъх. невероятен беше. невероятен. Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 111837
и най-великото
гледните им точки за света
Jack: Sometimes I wish I could see the world through your eyes instead of mine.
Tracy:If everyone could see the world the way I see it, it would be a better place to live.
Kenneth:I think I see the world pretty much the same as everyone else.
не, не, не, просто думи нямам. велико. ненормалко велико. LOVE.
Върнете се в началото Go down
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyСря Мар 03, 2010 10:41 pm

пак съм аз. реших малко да превключа на филмов режим и по-точно на номираните за Оскар тази година.
такам.. започнах с An Education
Много хубав беше. Красива режисура, но не изключителна. Музиката и цветовете бяха прекрасни, създаваха една особено приятна атмосфера. И посланията си имаше.
след това продължих с District 9,
който чисто и просто ме разби на съставни части. Половин час след като свърши още ми трепераха ръцете, невероятен беше. And I can't help but compare with Avatar. Да, и той е невероятен, от него бликат толкова много емоции, красота, ефектите, всичко, но Сектор 9 той е.. реалистичен, груб, жесток, показва животинската(истинската?) същност на хората и голямата ирония, която е животът, по още по-силен и емоционално наситен начин. Взе ми дъха. Просто те разтърсва. Мен поне. Велик.
    - I will fix you, but first I must save my people.
    - The deal was, you go home, I get fixed.
    - I will not let my people be medical experiments!
    - I'm a fucking medical experiment. You hear me? I'm a fucking medical experiment, man.
Anyway, след това пуснах A Serious Man
Иии доста странен ми дойде, с всичките тези еврейски и middle-age-crisis работи, НО режисурата беше страхотна - разчупено виждане, интересни ъгли на снимане, въобще <3 Много ми харесаха сънищата на Лари. Тм. Хубав филм, интересен звършек, но .. не ми е точно по вкуса. ;D
Иии сега тъкмо свърших Precious: Based on the Novel Push by Sapphire
и.. тежък филм. много тежък. потискаща история, and yeah, life's a cruel bitch.
Много се дразнех, че точно на най-.. разгорещените/жестоки/емоционални моменти камерата стоеше много неспокойно и зуумваше ин&аут по някакъв много неприятен начин. Добър е, да, определено, не можа да ме разчувства кой знае колко много, но ако не друго, то поне си струва гледането.
И сега имам нужда от малко развеселяване евентуално продължавам с Fantastic Mr. Fox/Julie and Julia. Ще едитвам. :}
Върнете се в началото Go down
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyЧет Мар 04, 2010 1:36 am

Everybody's fine - трогателен филм, напоследък не се случва често филм да ме разчувства, но този беше страхотен. Робърт Де Ниро е брилянтен в ролята на бащата и наистина кара да се почувстваш кофти за това какво получаваш от родителите си и какво даваш, а Кейт Бекинсейл беше.. ех <3333 . Със всичките дребни детайли, актьорския състав, саундтрака и т.н филмът със сигурност ще има повторно гледане и си му давам максималната оценка. Изобщо не го усетих как мина. Гледайте го, няма да съжалявате Wink
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyЧет Мар 04, 2010 6:50 pm

Julie&Julia
Хареса ми ♥
Винаги съм имала някаква страст към готвенето.Ок,де,към яденето главно.НО от доста време ми се иска да се науча да правя нещо по-сложно,а нашата кухня никак не ми е уютна.След този филм обаче,а и след крем карамела на сестра ми,определено мисля да се запиша на готварски курс! Very Happy
Мерил Стрийп беше направо неузнаваема,евала.А какъв акцент извади само.. Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 111837
Хубав филм,приятен,не те натоварва.Е,оставя те с леко къркорещ стомах евентуално,но след всички вкусотии,които гледаш на екрана..няма как :Р
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyНед Мар 07, 2010 6:00 pm

District 9 - Як екшън и с добавка, че е достааа смислен.. даже тежък бих казал и определено мисля, че трябва да вземе някой и друг оскар..

Percy Jackson & the olympians - Забавен разтушителен филм идеален за неделния следобяд. Изключителнооооо голяма измишльотина, което ме кара да му се насладя още повече, защото не претендира за някаква сериозност и исторически верни факти.. Convers + крилца.. ей такова ако измислят просто ще е върха честно xD


Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
Joker
coldplayer
Joker


Брой мнения : 530
Join date : 28.09.2008

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyНед Мар 07, 2010 10:48 pm

alice in wonderland

не съм впечатлена.
тук, за разлика от аватар, си заслужаваше да го гледаш в 3д, така и направих.
страхотна техника, толкова сцени ми остана в съзнанието и ми изникват пред очите
постоянно.. невероятна техника, сериозно.
но бъртън няма никакво усещане за детайла и 99% от времето бекграундът
му е мъртъв. не отделя толкова голямо внимание на малките неща, а това
с тая техника може да се направи. да не говорим, че може да се направи и
без техника.
това едната точка. следват диалозите - плоски, плоски, плоски! усещах как
ми става лошо с всяка чута дума. само виковете на червената кралица
за главите ми харесаха.
като цялостна игра беше на ниво - Ан! прекрасна. но тая главна актриса..
съжалявам, че тим не го е забелязал, но просто не се справи добре.
беше вдървена, лицето й не показваше емоциите, които трябваше,
играеше все едно всичко е хореографирано, което е, но тя ТРЯБВА
да го играе все едно й идва отвътре.
Джони си е добър актьор и това е ясно, а Хелена също ми хареса, изненада.
като персонажи, Шапкарят от малка ми беше любмият, тук не.
доста голяма доза критика мога да му хвърля, всъщност, но времето
няма да ми стигне.
да кажа само, че обичах.. оня побъркания заек с чая. сладур.
и историята, пфх.. знаех, че не му стигат идеи, но тим сериозно, сериозно много
здраво се е изчерпал, милият, това беше все едно джим камерън го е правил.
като изключим някои особености на героите.
еми да, това е общо взето. но 3д си заслужава и още как.

a percy jackson edwam se sdyrjam da go komentiram.
Върнете се в началото Go down
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyВто Мар 09, 2010 2:35 pm

HOUSE MD! - толкова ми липсваше ^^ Много як епизод, солидна доза смях а и случаят не беше толкова лош, макар че е имало и по-заплетени (:

Wilson + порно > АЛЛ
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
*Enterprise*
Агресивен
*Enterprise*


Брой мнения : 46
Join date : 25.01.2010
Age : 33
Местожителство : East of Eden

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyЧет Мар 11, 2010 2:38 pm

Casablanca
наясно бях, че това се счита за най-добрия романтичен филм на всички времена, но не очаквах да бъда впечатлена ТОЛКОВА много
вярно, не си падам много по романтиката, но всичко в този филм бе толкова добре изпипано, изиграно, направено, написано, че няма как да не го харесаш
наистина не знам какво толкова да кажа, освен че го препоръчвам - задължително гледане е ((:

Rebecca
един от дебютните филми на хичкок
личи си, че е бил начинаещ, хах... през първата половина не беше толкова напрегнат или мрачен, колкото повечето му филми и действието се развиваше значително по-бавно
за сметка на това втората половина беше невероятна. добър обрат, хубаво оплитане на историята ^^
имаше един момент, в който музиката приличаше на забавена и малко по-нежна версия на тази от Psycho. хах, беше ми приятно да я слушам, знаейки как ще се развие след около 20тина години =)
не съм очаквала по-малко от този велик режисьор, но признавам, че този филм не се нарежда сред любимите ми. хичкок има и по-добри..
Върнете се в началото Go down
*Enterprise*
Агресивен
*Enterprise*


Брой мнения : 46
Join date : 25.01.2010
Age : 33
Местожителство : East of Eden

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyНед Мар 14, 2010 10:50 am

пак аз ^^
Strangers on a train
ах, страхотен филм! ♥
не че съм очаквала нещо по-различно от хичкок
като цяло сюжетът беше много различен, оригинален
изненедах се на самата себе си, когато установих колко бях погълната от този филм Laughing отдавна не бях стояла така на ръба... дори по едно време се молех `лошият` да не успее
определено ме грабна ^^
краят беше наистина нетипично щастлив за хичкок, което ми се стори много странно
добре, че имаше една кратка финална сцена, която да оправи нещата. тя ми стана една от любимите филмови сцени, колкото и кратка да беше - показва развитие на героите, взели са си поука, хех
ох, щях да забравя! имаше толкова много невероятни кадри, че направо се замаих... сенките бяха използвани страхотно. сякаш имаха собствен живот! ♥ ♥
Върнете се в началото Go down
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyПон Мар 15, 2010 12:44 am

Marie Antoinette
много ми хареса. (:
първо, Кирстен Дънст е невероятно красива, сега забелязах. така де, до сега все в разни комедийни роли съм я гледала, та не ми е направила голямо впечатление, ама освен, че е красива, направи и адски добра роля. премина през толкова много емоции, страхотна беше.
и, омг, НЕВЕРОЯТНИ костюми! роклите, човече, роклите, всяка една беше уникат. о.о
и обувките,
прическите,
въобще о.о
историята е разказана съвсем леко, по женски някак. изобще не се усеща кога минават двата часа. и прекрасна режисура, София Копола е гений. (:
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак
Midnight sun


Брой мнения : 691
Join date : 06.09.2008
Age : 32
Местожителство : scandinavia

Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 EmptyВто Мар 16, 2010 9:07 pm

Пърси Джаксън.
Заспах.
Върнете се в началото Go down
http://museofthor.deviantart.com/
Sponsored content





Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последното нещо, което гледахте..?   Последното нещо, което гледахте..? - Page 18 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Последното нещо, което гледахте..?
Върнете се в началото 
Страница 18 от 21Иди на страница : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
 Similar topics
-
» Последното ви откритие?
» Последното нещо,което..
» Последното нещо, което... vol 2
» Последното нещо, което... part 3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Кино и Телевизия-
Идете на: