Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Мода

Go down 
+2
Joker
Lilly.
6 posters
АвторСъобщение
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Мода   Мода EmptyПон Окт 05, 2009 8:26 pm

    “Fashion is not something that exists in dresses only.
    Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas,
    the way we live, what is happening.” Coco Chanel


По-съгласна не мога да съм и искрено се ядосвам на хора,подценяващи модата.А най-вече на тези,свързващи я с кифлите о.О Защото,повярвайте,в повечето случаи няма нищо,ама абсолютно нищо общо.
Самата Шанел е една от най-влиятелните жени в света.Жена създала имерия от нищото.Та модата е изкуство като всяко друго - необятно и безумно разнообразно.
Това,което ме интересува е до колко вие сте се интересували от мода,следвали ли сте я някога..имате ли изобщо някакво мнение изградено за нея?Любим дизайнер,манекенка,модна къща ако щете :Р Ще спра,защото мога да пиша много,наистина много,а не е препоръчително. xD изобщо ще ми е интересно да прочета всяко мнение свързано по някакъв начин с темата. ^^
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Joker
coldplayer
Joker


Брой мнения : 530
Join date : 28.09.2008

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода EmptyПон Окт 05, 2009 8:44 pm

еми, ще съм кратка, като за първо мнение.
интересувам ли се от мода - живо. следвам ли я - не мисля.
модата е осмото изкуство или? ^^ и като при филмите има една твърде голяма доза повръщано - точно заради нея се отличават истинските красоти. (:
какво обичам.. хм. попринцип, както във всичко, обичам или суперкласически черно-бели модели с цветен аксесоар, или супер изчанчени с много цветове. такава съм във всичко (: природа. та марки.. еми не знам, честно казано. аз повече съм по определени дрехи от колекции, но пък нямам нервите да ви търся снимки сега :/ обаче общо взето сред любимците ми са шанел (да (: ), долче и габана и тяхнтото d&g <33, paco rabanne. модна къща 'clockhouse' рулз май лайф ;d сириъсли. половината им приходи са от мен ;DDDD о, пфф. мързи ме. ще пиша друг път, знам.
Върнете се в началото Go down
HelterSkelter
Тотално Агресивен
HelterSkelter


Брой мнения : 178
Join date : 22.09.2009
Age : 31

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода EmptyПон Окт 05, 2009 8:56 pm

Модата в България е много криворазбрана. Хората се страхуват да експериментират, а пример за подражание са им гнусните безвкусно облечени чалгарки. И женствеността непременно се разкрива чрез много къса пола, силно топирана/ изправена/ на вафлички/ зле боядисана коса. А за да си облечен добре, не е нужно да си много богат. Висшата мода и модата, която виждаме всеки ден по улиците са напълно различни. Аз лично харесвам нормални хора, с нормално телосложение и нормални парични възможности, които все пак съумяват да се облекат стилно. Висшата мода е за гледане, не за носене.
Иначе обичам да разглеждам модни блогове. По едно време си беше направо мания. Или пък сайтовете, които показват уличната мода в различните столици (например www.hel-looks.com).
А за следване на модата ми е трудно да говоря. 'Щото принципно нямам много време да се занимавам с външния си вид, а и страдам от някакви комплекси, имам няколко килца в излишък и косата ми рядко изглежда така, както бих искала. Като ме обземат странни настоения просто слагам някой чорапогащник в ярък цвят и бомбе на главата. Но това не е мода, просто разни експерименти от моя страна Very Happy

ПП: А как искам да има винтидж магазин в София!
Върнете се в началото Go down
http://4orapche.deviantart.com/
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода EmptyСря Окт 07, 2009 7:52 pm

Много съм съгласна с горното мнение. ^^ Особено частта с българската мода.И е жалко,много жалко,когато видиш 6токласничка облечена като Камелия. ^^
Сексът продава и е най-добрата реклама,но трябва да осъзнават,че са пример за цяло едно поколение и това никак не е за подценяване.
Обожавам нещата на Албена Александрова,а като я гледах в Станция Нова много й се израдвах ^^ Как изведнъж авиаторския стил излезе на мода не ми е ясно,но е факт,че все повече и повече така облечени хора забелязвам.Българската манекенка,макар и вече бивша,която ми е направила най-голямо впечатление е Божана Татарска.Адски изразително лице има и страхотни черти.А от другата страна на камерата също се справя перфектно.В световен мащаб съм голяма почитателка на нещата,които прави Марк Джейкъбс.Уникални.Иначе харесвам изчистените кройки от сорта на доста от дрехите на Шанел.Лагерфелд е прекрасен дизайнер,спор няма,и доста добре според мен продължава делото на самата Габриел Шанел.Иии Диор са ми голяма слабост откакто се влюбих в рокля от колекцията им през 1949. :д Долче и Габана имат много добри неща ^^ Особено новата есенна колекция,част от която е вдъхновена от Елза Скиапарели. <3 И споменавайки всички тези дизайнер имам предвид повече моделите,които пускат по бутиците си,от колкото от котюр колекциите си.Защото както казаха над мен висшата мода е цял един друг свят и доста от дрехите няма къде да облечеш всъщност.
Относно манекенките е ясно,че няма толкова запомнящи се и отличаващи се от масата като Наоми Кембъл,Кейт Мос,Хайди Клум,Тайра и т.н.
Любимка ми е Karmen Pedaru ^^.
След нея Jessica Stam,която има невероятно лице.Sasha Pivovarova,Hilary Rhoda,Siri Tolerod.. абее,много са. xD
Въпросът е,че модата е изкуство и не бива да се подценява.Тя е начин да изразиш себе си,идеите и вижданията си..начин на живот.И създава красота.. повечето случаи. (:
цветни чорапогащници = ♥♥♥ ама в Плевен никъде не мога да си намеря освен ако не са неоново жълти или розови. :\
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
anette
Пасивен-Агресивен
anette


Брой мнения : 430
Join date : 28.09.2008

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода EmptyПет Ное 13, 2009 11:04 pm

Написах огромен пост, Мозила заби и ... да. >.< Както и да е.


Присъединявам се към мнението за криворазбраната мода в България. Странно е как в една страна масово богатите и известните се обличат толкова ужасно, а лошото е, че младите подражават. Но модата не е недоразбрана само от хората тип "чалгари". Отворете примерно темата в егмонт. 98% от мненията сигурно са "не следвам модата, да не съм чалгарка, имам собствен стил". И този собствен стил се изразява с емо-пънк-рок стил, което си е чиста липса на стил, ако не знаеш защо го носиш.
И така. Забравих какво щях да казвам по-нататък. А, да. Модата е прекрасно нещо. Тя е изкуство за мен и никой не може да ме убеди в обратното. Когато бях по-малка исках да ставам дизайнерка, дори почти щях да пиша първо желание за гимназия облеклото. Хубаво, че не съмSmile Странното е, че сега тези ми наклонности се завръщат леко, но само в рисунки що-годе и от време на време. Иначе в колекции и т.н. започнах да се заглеждам скоро. Обожавам всичко(или почти) на Карл Лагерфелд. Този човек е гений. Обожавам и Chanel. И Chloe. И... да. Ако става дума за обувки, Louboutin няма равен. Толкова са изчистени, невероятно красиви, изчистени модели с невероятен детайл - червената подметка. Побъркват ме. И други неща ме впечатляват, но ме мързи да ги пиша наново. xD
Иначе ако трябва да говоря за собствения си стил - не мога да определя дали въобще имам такъв. Сигурно не. Но не ме е срам да призная, че много от дрехите ми са от магазини за втора употреба, например. Намират се страшни съкровища, ако се разровиш достатъчно. Също така обожавам сама да си шия дрехите или да помагам на баба ми да ми ги шие/плете. Или да си преправям дрехи така, че да ми харесат. Невероятно удоволствие ми е и после резултатите са много забавни. :Д Много от бижутата ми също съм правила сама, глината е пич, Слънчоглед също. Стига да имам време да се занимавам, обожавам.Smile Но в повечето случаи нямам никакво време:/ Или не ми остават пари да си купя някой хубав плат и ми се реве:/
Но уви Very Happy
Върнете се в началото Go down
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода EmptyЧет Фев 11, 2010 7:29 pm

Даже не мога да опиша колко съм шокирана.. о.О Александър Маккуин се е самоубил.
Да почива в мир.
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
hurricane drunk
cosmic love
hurricane drunk


Брой мнения : 1708
Join date : 04.09.2008
Age : 30
Местожителство : Каварна

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода EmptyЧет Фев 11, 2010 10:28 pm

гей ве те и без туй не са наред с главния
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/templesofdeath
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода EmptyСъб Фев 13, 2010 5:49 pm

Ели,извинявай,но това е страшно глупаво. Smile
Първо не разбирам какво не им е наред на гейовете?Аз имам такива приятели и не виждам кое им е сбърканото.И второ е страшно повърхностно да съдиш за някого само по ориентацията му.Александър Маккуин си остава гениален без значение дали е гей или не.Половината дизайнери са хомосексуални.Е и?Какво променя това факта,че повечето са страшно талантливи и са родени да вдъхновяват?Абсолютно нищо.Все едно да се изкажеш така за Фреди Меркюри или Елтън Джон. Smile Освен това без значение гей,хетаро,би,дизайнер,артист или музикант той е нечий син,брат,приятел.Тоест за теб светът може да се избавил от поредния гей,който не е добре с главния,но някои страдат от загубата му.
Както и да е,тъжно е,защото беше толкова млад.Тъжно е,защото в отчаянието си е стигнал толкова далеч и светът просто загуби лошото момче на английската мода и един толкова различен и предизвикателен творец.
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
hurricane drunk
cosmic love
hurricane drunk


Брой мнения : 1708
Join date : 04.09.2008
Age : 30
Местожителство : Каварна

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода EmptyСъб Фев 13, 2010 10:44 pm

има 1 митко гея от мойто даскало
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/templesofdeath
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак
Midnight sun


Брой мнения : 691
Join date : 06.09.2008
Age : 33
Местожителство : scandinavia

Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода EmptyВто Мар 16, 2010 9:04 pm

Не следвам и не се интересувам, просто нямам глава за тия работи. Някой седи в басейна в Париж и ей така от скука си казва, че еди-какво-си е модерно сега и айде купувай си хиляда парцала. След един месец ги хвърляш, щото видиш ли сега модата е друга.
Ако нещо ми хареса, купувам го, пък ако ще да е от пазара. Ако ми е гадно да го гледам, и Армани да е, няма смисъл. И като цяло това парадиране с марки е пълен цирк.
Върнете се в началото Go down
http://museofthor.deviantart.com/
Sponsored content





Мода Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мода   Мода Empty

Върнете се в началото Go down
 
Мода
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Свободна зона-
Идете на: