Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Филм или книга?

Go down 
+10
anette
Brutality.
Broken
Moriline
Lilly.
|Sun's.smile|
Midnight sun
mo.rka
Angie
Fallen Angel
14 posters
АвторСъобщение
Fallen Angel
Тотално Агресивен
Fallen Angel


Брой мнения : 226
Join date : 08.09.2008
Age : 28
Местожителство : moon..

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyПон Ное 24, 2008 9:44 pm

Много се чудих къде да пусна темата, тук или в книгите, ама я пуснах тук, понеже не видях да има такава.
Та кое предпочитате книгите или филмите направени по тях? И по принцип.. кое предпочитате да застанете с пуканки пред телевизора, компютъра или в киното или да четете някоя книга?
Върнете се в началото Go down
Angie
Тотално Агресивен
Angie


Брой мнения : 318
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Малкия свят на малките хора

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyВто Ное 25, 2008 6:44 pm

Книгите, разбира се. Няма да давам примери с определени, предполагам, че всички могат да кажат такива. За мен лично описването с думи е в пъти по-образно от това във филмите Smile
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
mo.rka
Тотално Агресивен



Брой мнения : 206
Join date : 07.10.2008
Age : 29

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyВто Ное 25, 2008 7:35 pm

Хаха,може ли и аз да използвам практиката с цитирането?
Това съм го писала в друг форум (хъх,да де).

Тук конктретно за филмите по книги:

Цитат :
Книгата,естествено.Филмът,колкото и да е добър,не може да пресъздате обстановката,героите и посланието на автора,както трябва.В книгата всичко е...по-задълбочено.Много режисьори впоследствие променят и преиначават много от самите книги за едното зрелище (зависи от жанра,де).Разбира се,не отричам,че има много добри филми."Кръстникът" например,"Гордост и предразсъдъци" и "Зеленият път" за мен са силно разтърсващи филми,но все пак не могат да надминат книгите.Казват,че "Изкуплението Шоушенк" е по-добър от новелата,но за съжаление не мога да си намеря книгата,за да я прочета и да изкажа лично мнение.
Добавка: "Мемоарите на една гейша" е страшно красив и, според мен, споучлив филм.


Цитат :
Аз не съм съгласна,че филмът е нещо без душа.Във всичко,което правим - без значение дали е музика,филм,книга,рисунка - влагаме емоция.
Има много силни филми,има много добре направени филми...Във всички е вложено нещо повече,за да докосне зрителя.
Тук става въпрос за това кое е по-добро,а не за отричане на другото,като такова.Горе написах защо,според мен,книгата е по-добра от филма.Ставаше въпрос за филмите по книги,а не филмите изобщо.
Защото има страхотни филми,които не са по книги.
Но да,книгата си е на върха,няма спор.
/заформи се спор във въпросния форум/

Понеже много вода изтече оттогава,резюмирам (и коригирам?): Много малък процент от филмите, правени по книга, са качествени.При книгата всичко е по-изпипано,по-изящно,дори.Филмите,снимани по книги,са повлияни от разбиранията на хората,които работят по него.Може би за това е така.
Но киното е изкуство и не трябва да го пренебрегваме.Със сигурност и то си има толкова положителни страни,колкото и отрицателни,дори и повече.

Спирам,не знам дали съм била много ясна.Напоследък ми е какафония в главата.Ако ми хрумне нещо по-добре,ще го напиша със сигурност.
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак
Midnight sun


Брой мнения : 691
Join date : 06.09.2008
Age : 32
Местожителство : scandinavia

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyВто Ное 25, 2008 11:11 pm

Книгата. Винаги. Рядко се намира добър филм, правен по книга и обикновено тези опити просто извикват съжаление за средствата, пръснати за целта, за усилията на стотиците хора и т.н. ... Да дам пример, "Властелинът на Пръстените" стана достойна продукция, но е съвсем друго да седнеш с огромния том в някое кресло и да четеш описанията от лист и половина, написани на неповторимия, богат, пълнокръвен и сладък Толкинов език (най-добрите описания, които съм чела). Филмът не може да ти даде това.
Върнете се в началото Go down
http://museofthor.deviantart.com/
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyСря Ное 26, 2008 8:23 pm

Аз казвах преди , че филмите по книги са за тези, които нямат въображение.. Сега не мисля съвсем така, но все пак предпочитам книгата. Актьорите много се различават от героите в оригинала *кашля "Хари Потър"* и разрушават създадения в главата ми образ... Има два филма които много харесвам "Властелина на пръстените" и "Червения дракон".
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyНед Дек 14, 2008 10:43 pm

И двете.
И литературата,и киното са неща без,които не мога.
И да,смятам,че има и доста добри филми по книги - 'Мемоарите на една гейша' ; 'Тримата мускетари' ; 'Панаир на суетата'.
Все по мои любими книги,а вторият смятам за изключително сполучлива екранизация. ((:
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Moriline
Пасо-агресивен маниак
Moriline


Брой мнения : 636
Join date : 14.12.2008
Age : 31
Местожителство : Вселена от акварел

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyНед Дек 14, 2008 10:50 pm

Значи...когато се прави филм по книга, дори да е що-годе сполучлив, книгата е за предпочитане.По-близка е до идеята на автора, по пълноценна е..абе какво да си говорим..
Когато се прави книга по филм във повечето случаи също е галиматия..истинския автор трябва да има свои идеи..
И така, зависи от случая.Има книги, които са прекрасни и със които си имам незабравими преживявания..
Имам си филми със..същите функции.хД
Няма да деля.(но все пак една малка част от мене предпочита да седи удобно със книга в ръка, това от малка го обичам, но..)
Върнете се в началото Go down
Broken
Ужасно Пасивен
Broken


Брой мнения : 122
Join date : 06.11.2008
Age : 32

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyНед Мар 22, 2009 8:04 pm

Ами в повечето случаи филмът ми разваля представите от книгата , но пък има и добри попадения ^^ Така че и двете. Обожавам и Киното и Литературата. <333
Върнете се в началото Go down
Brutality.
Агресивен
Brutality.


Брой мнения : 29
Join date : 06.05.2009

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyСря Май 06, 2009 12:41 pm

предпочитам книгите. въображението ми ме познава много по-добре от някои-си режисьор и сценарист и може да изрисува по-прекрасни картинки от всички, които биха могли да ми предложат съвременните холивудски декори. :р може би и поради точно тази причина не съм привърженик на филмите, правени по книги... или не трябва да съм чела книгата, за да ми хареса екранизираната й версия, или филмът да е прекалено гениален и просто да няма начинда не ми се хареса. =}
Върнете се в началото Go down
anette
Пасивен-Агресивен
anette


Брой мнения : 430
Join date : 28.09.2008

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyСъб Май 09, 2009 10:10 pm

Обикновено адски се разочаровам, когато гледам филм по книга, която съм чела. С много от екранизациите на Кинг е така, Мъртвата зона най-вече. Пълна боза. Но пък не мога и да отрека, че е имало филми, които са ме карали да прочета дадена книга Smile. Така че си зависи изцяло и от книгата, и от филма.
Върнете се в началото Go down
Catsong
Ужасно Пасивен
Catsong


Брой мнения : 136
Join date : 04.02.2009
Age : 29
Местожителство : Пловдив.

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyСъб Юни 27, 2009 11:12 pm

Ooh I don't limit myself.

Глупаво е да напиша някакво точно "правило", което да гласи кое е по - хубаво.
Зависи от много неща.
You know.
;d

Може да харесам и филма, и книгата.
Може да харесам само филма.
Или само книгата.
Или пък нито едното. :;D:D
И така нататък.
Върнете се в началото Go down
http://www.iamanatheist.com/
HelterSkelter
Тотално Агресивен
HelterSkelter


Брой мнения : 178
Join date : 22.09.2009
Age : 31

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyЧет Окт 22, 2009 10:01 pm

Не съм нито книжен плъх, нито маниячка на тема кино. Но мисля, че имам изграден вкус и съм далеч от харесване на абсолютните бозички. Еднакво обичам и киното, и книгите. И винаги е било така. Но ако става въпрос за филм по книга, винаги предпочитам да съм прочела книгата предварително.
Върнете се в началото Go down
http://4orapche.deviantart.com/
Androgyny
Агресивен
Androgyny


Брой мнения : 26
Join date : 18.10.2009
Age : 29

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyПет Окт 23, 2009 5:31 pm

Книги.Само мисълта за хартия ме подлудява ♥
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/superpowerless_
Shine*
Агресивен
Shine*


Брой мнения : 12
Join date : 06.08.2009
Местожителство : In the middle of nowhere

Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? EmptyЧет Юни 10, 2010 8:41 pm

И за двете съм съгласна... Но четенето на книги е забравено за тая учебна година за мен и вече съм се объркала, гледам само филми, но по принцип предпочитам повече книгите.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Филм или книга? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филм или книга?   Филм или книга? Empty

Върнете се в началото Go down
 
Филм или книга?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Любимият ви филм?
» Препоръчай филм
» Любими реплики от филм?
» Препоръчай книга
» Коя книга четете в момента?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Кино и Телевизия-
Идете на: