Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Задължителните книги

Go down 
+6
anette
hurricane drunk
Nels
Midnight sun
Ecliptica`
Lilly.
10 posters
АвторСъобщение
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyВто Сеп 23, 2008 12:56 pm

Ако недовиждам и старата тема си стои казвайте,но аз поне не я забелязах ;?

Какво имахте да четете това лято?Прочетохте ли изобщо книгите от списъка или ги оставихте за през годината ^^ ?Нещо точно впечатли ли ви или като цяло не ви хареса литературата,която ще изучавате настоящата учебна година :Р ? Ии това,че са задължителни книги намалява ли желанието да ги прочетете ( : ?p
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Ecliptica`
Ужасно Пасивен



Брой мнения : 156
Join date : 22.09.2008
Age : 30
Местожителство : The Six Duchies

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyСря Сеп 24, 2008 6:35 pm

Това лято имах да чета 29 книги (от 26 автора). Вече мога да кажа : обичам задължителна литература (поне за тази година). ^^ Прочетох си всичко - защото ми беше интересно. И имам да чета класики, така че най-малко от обща култура се заинтересувах.
Граф Монте Кристо. Безспорен фаворит от списъка, при първа въжможност ще си взема още книги на Дюма. (= И "Бел-Ами" беше зашеметяваща. Харесах и "Ана Каренина", въпреки че мразя едноименната героиня. Направиха ми впечатление и "Дядо Горио" от Балзак, "Червено и черно" на Стендал, "Мадам Бовари" на Гюстав Флобер.
Открих и Шарл Бодлер. Най-хубавата поезия, която съм чела, велико. (:
А най-ужасното нещо в списъка ми беше "Робинзон Крузо", по-скучно написана книга не съм чела. Ден хиляда петстотин деветдесет и осми - построих си къща и засадих ориз. О.о
Повече от доволна съм от книгите, изградих си частична представа за някои автори, много от които ще чета задължително отново. ^^
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак
Midnight sun


Брой мнения : 691
Join date : 06.09.2008
Age : 32
Местожителство : scandinavia

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyСря Сеп 24, 2008 7:17 pm

Нищо не съм чела от списъка. И да имах повече време, едва ли щях да зарежа финския и Колелото на времето, за да чета задължителната литература. Сега ще си патя, мдааа, но финският е тооолкова интересен език, за Колелото да не говорим....
Върнете се в началото Go down
http://museofthor.deviantart.com/
Nels
Невменяем съм
Nels


Брой мнения : 921
Join date : 05.09.2008
Age : 30

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyСря Сеп 24, 2008 7:48 pm

на нас не ни даде целия списък, но имахме Библията, старогръцки митове и легенди, Илиада...нищо не съм отворила. прочетох само книгите на немски. но по принцип много обичам да чета задължителната литература, просто знам, че тези няма да са ми интересни, защото съм чела част от Илиада(началото) и нищо не разбрах.
Върнете се в началото Go down
hurricane drunk
cosmic love
hurricane drunk


Брой мнения : 1708
Join date : 04.09.2008
Age : 30
Местожителство : Каварна

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyПет Сеп 26, 2008 4:59 pm

И на нас не ни беше даден целия списък. Започнах да чета от Христоматията, заспах от скука, а и някои неща ги знаех от обща култура (която изобщо имам ли?!).
И за Старогръцки митове и легенди мога да кажа същото - трябваше да се връщам по няколко пъти и да препрочитам страници, защото почти нищо не успявах да разбера. Много е дразнещо и ..иииии....-.-
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/templesofdeath
anette
Пасивен-Агресивен
anette


Брой мнения : 430
Join date : 28.09.2008

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyПет Окт 03, 2008 8:35 pm

Тази година списъкът с книги беше невероятен^^ Повечето ги бях чела вече, но нямах нищо против да ги прочета пак^^. Само българска литература и... ау^^
Направо започвам със списъка за 12 клас^^
Върнете се в началото Go down
~yellow~bunny~
Пасивен-Агресивен
~yellow~bunny~


Брой мнения : 350
Join date : 05.09.2008
Age : 29

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyСъб Окт 04, 2008 8:29 am

Книгите за ваканцията...бяха все разкази и стихотворения-ТъпоТия!
Прочетох само Дервишово семе(май не беше така, а?) - интересна ми беше. Иначе друга книга от списъка не съм барнала и не смятам да го правя в скоро време...
Very Happy
Върнете се в началото Go down
Inna.
Пасивен-Агресивен
Inna.


Брой мнения : 386
Join date : 21.09.2008
Age : 30
Местожителство : Плевен

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyСъб Окт 04, 2008 6:33 pm

Това лято не съм прочела нито една книга от списъка. През годината ще се мъча Smile
Върнете се в началото Go down
Broken
Ужасно Пасивен
Broken


Брой мнения : 122
Join date : 06.11.2008
Age : 32

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyСря Яну 28, 2009 12:16 pm

Всичко си чета. Особено тази година , нямаше начин , щеше да е срамота ако не бях изчела книги от автори като Вазов, Ботев, Алеко Константинов и т.н. Smile
Върнете се в началото Go down
HelterSkelter
Тотално Агресивен
HelterSkelter


Брой мнения : 178
Join date : 22.09.2009
Age : 31

Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги EmptyЧет Окт 22, 2009 9:57 pm

Форумен некрофил съм аз, или просто човек с прилив на енергия и без работа ;д

Искам да кажа, че най-много ми хареса литературата в 10 клас. Бях изчела всичко без "Граф Монте Кристо", който минахме за една седмица. "Бел Ами" и "Дядо Горио" са страхотни романи, а като се замисля, дори и "Дон Кихот" не ми беше толкова мега скучен, колкото очаквах да бъде. В девети клас беше гадост, ужасно скучна литература.
Сега в 11 клас не възлагам големи надежди, защото Ботев и Вазов сме ги дъвкали безкрайно в по-долните класове. А и ги изучаваме по такъв начин, че рано или късно ни опротивяват. От задължителната литература за тази година прочетох само разказите на Елин Пелин и много ми харесаха. Иначе съм в паралелка с руски език, съответно и изучаваме руска литература. От тазгодишните автори почти нищо не съм чела, но изглеждат обещаващи. И май ще учим "Майстора и Маргарита"
Smile
Върнете се в началото Go down
http://4orapche.deviantart.com/
Sponsored content





Задължителните книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги   Задължителните книги Empty

Върнете се в началото Go down
 
Задължителните книги
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Любими книги.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Книги-
Идете на: