Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 За приятелството

Go down 
+5
Lunatic
Midnight sun
Nels
Lilly.
hurricane drunk
9 posters
АвторСъобщение
hurricane drunk
cosmic love
hurricane drunk


Брой мнения : 1708
Join date : 04.09.2008
Age : 30
Местожителство : Каварна

За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: За приятелството   За приятелството EmptyВто Сеп 09, 2008 1:14 am

Мислех си, дали има истинско приятелство? Дали наистина някой би бил готов да се жертва (независимо по какъв начин) за друг...

Вие имате ли истински приятели? Приятели,за които сте сигурни, че дори и след много години те отново ще са до вас, ще ви подкрепят, съветват, ще се забавлявате заедно, ще споделяте и добри, и лоши моменти?

Били ли сте разочаровани от ''приятел''? Какво направихте, как реагирахте?

Споделяте ли всичко или някои неща запазвате за себе си?

Има ли приятелство между момче и момиче според вас? Или непременно трябва всеки подсъзнателно да си фантазира неща с другия ;д ? Шегувах се, но все пак наистина може ли да има приятелство? Ии друго ми е интересно: има ли приятелство към любимия човек (имам предвид гадже, съпруг и т.н) или просто всичко е доверие?

Чакам да отговорите, защото ми е интересно да разбера как мислите вие...

ПС: Комарът се разхожда около мен Suspect
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/templesofdeath
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За приятелството   За приятелството EmptyВто Сеп 09, 2008 3:18 am

Да,да,да и пак да.
Каквото и да ми казват вярвам в истинското приятелство,не заради захаросаните филми,а защото знам,че имам истински приятели.Ако те скочат скачам и аз,ако тръгна да падам,те ща са там,за да ме хванат.Приятелите са утеха,опора,сигурност,усмивки,любов..приятелите са необходимост..защото не вярвам,че някой може да живее без приятели.
Това не означава непременно,че ще сме приятели до живот.Всичко е до време.Не е задължително едно приятелство да е вечно,за да е истинско.Хората се променят,поемат по различни пътища..бла бла.
Била съм предавана естествено.Кой не е?И боли..без знаечение дали е било нарочно или не..накрая боли еднакво. (:
Не споделям всичко,просто не съм такъв човек.Всеки пази по нещо,там,дълбоко в себе си.
Приятелство между половете има,даже за мен,като че ли то даже е по-силно. (:
Често прераства и в нещо повече,но това не го прави по-малко истинско или ценно.

Малко разбъркано и неадекватно стана,но в 4 часа не съм особено продуктивна о.О


Последната промяна е направена от Lilly. на Вто Фев 17, 2009 12:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Nels
Невменяем съм
Nels


Брой мнения : 921
Join date : 05.09.2008
Age : 30

За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За приятелството   За приятелството EmptyВто Сеп 09, 2008 8:24 am

да, може би наистина има истинско приятелство и наистина някой е готов да се жертва за другия.досега никога не е трябвало да доказвам приятелството си. но ако се наложи знам, че ще го направя, защото много държа на приятелите си.
надявам се, че имам истински приятели, а не ги мисля само за такива. надявам се, че след 10 години ще сме още заедно и ще изпълним всичко това, за което сега само можем да си мечтаем.
била съм разочарована, да, но пък...кой не е бил? това е нормално. какво направих? просто оттогава не правя грешката да се доверявам много бързо на хора.
естествено, че запазвам някои неща за мен. или по-незначителните, или тези, които са много лични. но пък се старая да казвам всичко.
има приятелство между момче и момиче, при което нито един от двамата не си мечтае за другия. има,има,има и дори мисля, че момчетата са много по-добри приятели от момичетата.
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак
Midnight sun


Брой мнения : 691
Join date : 06.09.2008
Age : 32
Местожителство : scandinavia

За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За приятелството   За приятелството EmptyВто Сеп 09, 2008 8:20 pm

Да, истинско приятелство има. Светът се превръща в едно отвратително място, но все още има хора, които са способни да бъдат проятели и да оценяват приятелството на някой друг. Да, и да се жертват за приятел. Бройте ме и мен, въпреки че хората, за които бих се жертвала, се отнесоха с мен брутално, решиха, че не съм им достатъчно 'куул' или к'вото там...Мда, модерният начин на живот руши човешкия дух (кой го беше казал това О.о) и истиснки приятели се откриват все по-трудно. Разочаровали са ме адски много пъти така наречени приятели и в един момент осъзнах, че няма смисъл да се тръшкам...просто им тегля майните на свой ред и си гледам живота. Поне се опитвам. Щото е гадно. Постепенно започнах да наричам определени добри познати 'приятели', просто за да имам такива.
Върнете се в началото Go down
http://museofthor.deviantart.com/
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За приятелството   За приятелството EmptyСъб Сеп 20, 2008 3:10 pm

О.О
Чак сега виждам тази тема. Срам и позор. х.х
Та. По същество. Поста на Светлето много ми хареса, повечето неща се отнасят и за мен.
До осми клас бях абсолютно разочарована от вече бившето ми обкръщение. Всеки лъжеше другия без да му мигне окото, имаше лагери, взеки срещу другия. Съвсем искрено мога да кажа, че имах чувството че това е самия ад... почти винаги бях по средата, сама, всички други разделени и съскащи. Винаги се опитвах да сдобрявам този-онзи, но от опит разбрах, че най-добре е да си мълча иначе всичко се излзиава на моята глава. И така беше до осми клас. Отидох в ново училище. Нов клас. Нови хора. Бих казала прекрасни хора. Всички, до един.
Някво...много се сближихме, имам чувството че винаги съм била с тях и мисля че точно сега намерих приятелството, за което съм си мечтала. Все още имам някви запазени..като рефлекси, че ей сега някой ще направи мръсно на другия, но вече съм почти сигурна че това няма да стане. Агх... каквото и повече да кажа, ще е ненужно. С няколко думи вярвам в истинското приятелство. (whew)
А за приятелство между момиче и момче...според мен може да съществува, но засега мисля да не коментирам тоя въпрос. ;D

Агх..не знам дали въобще някой ми разбира бръщолевенето XD
Върнете се в началото Go down
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За приятелството   За приятелството EmptyСъб Сеп 27, 2008 2:06 pm

За съжаление прекалено много хора са ме разочаровали,паралелно с това и вярата ми в истинското приятелство е отслабвала.Наистина не мисля,че някой от приятелите ми би жертвал,каквото и да било за мен.Ще е много хубаво,ако изобщо някой би се жертвал за друг ^^ На мен ми се ще да вярвам ,че имам истински приятели,най-добрата ми приятелка в момента все още не ме е разочаровала,което много ме радва ^^ Не съм сигурна, че "дори и след много години" тя отново ще бъде до мен,но ми се ще да вярвам в това.
За съжаление не мога да пазя всичко в себе си,затова споделям и много често съм създавала интриги,за което след това съм съжалявала адски много :/ Приятелство между момче и момиче? И да,и не,аз познавам приятели,които са наистина приятели,но все пак единия си фантазира разни неща за другия xDD
А по въпроса за приятелството с любимия човек ще кажа просто,че е задължително.Това е,няма ли приятелство,и привличане да има,а не мога да го нарека свястна връзка Smile
За съжаление съм скептична към истинското приятеслтво,но все още имам искрица надежда ^^

Върнете се в началото Go down
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За приятелството   За приятелството EmptyНед Авг 02, 2009 8:55 pm

Мм, аз определено съм от онези наивни хорица, които вярват, че приятелството е всичко...
Явно за мен няма по - важно нещо от доверието между хората (на което се основава дружбата...връзката...семейството...) Попринцип ми идват някакви клишета от сорта на " Човек без приятели е като дърво без корени" или онова стихче " Казва се приятел пръв ,но дали е той такъв..." , абе сещате се... и в един момент осъзнавам, че тези адски повтаряни думи са всъщност и адски верни... Просто не мога да си представя какво ще правя, ако нямам този специален Някой, на когото мога да звънна в 3 сутринта и да му кажа, хъх, че съм убила някого, например... На приятелите си - истинските - мога да кажа всичко..просто в.с.и.ч.к.о. А за приятелството между момче и момиче... даже не мисля, че има разлика. В някой аспекти просто е по-добре да поговориш с момче, особено ако класът ти се състои от 21 такива xD Та, вече им свикнах.
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За приятелството   За приятелството EmptyЧет Авг 06, 2009 1:02 am

Цитат :
Мислех си, дали има истинско приятелство? Дали наистина някой би бил готов да се жертва (независимо по какъв начин) за друг...

Вие имате ли истински приятели? Приятели,за които сте сигурни, че дори и след много години те отново ще са до вас, ще ви подкрепят, съветват, ще се забавлявате заедно, ще споделяте и добри, и лоши моменти?
След всичко преживяно, не мога да повярвам, че го казвам, но да - приятелство има и то е единственото, което ни крепи в днешно време и ни прави значими и истински. Рядкост е, трудно се открива и трудно оцелява, а тези, които го споделят са истински щастливци, може би дори късметлии...
Аз съм сред тях и смея да кажа, че даже имам повече истински приятели, отколкото човек обикновено намира и съм си заслужила. Но са само двама тези, с които винаги сме заедно през годините. Това не прави другите по-малко мой приятели, грешно е да се мисли, че за да ти е истински приятел някой, то той е постоянно с теб. Всеки върви по пътя си, пътищата се преплитат от време на време и истинският приятел винаги ще поспре за малко, за да е с теб. Но с тези един-двама човека сме събрали пътищата си и оставяме следите си заедно, така се е случило-случайно или не. Smile
Общо взето, истинският приятел винаги се връща и където и да е-далеч или наблизо, той остава твой приятел и когато сте заедно усещането ще е същото, въпреки че сте пораснали и помъдрели. (поне е препоръчително да сте...)

Цитат :
Били ли сте разочаровани от ''приятел''? Какво направихте, как реагирахте?
Естествено, че съм била разочарована от някой, кой не е бил? Предавали са ме, лъгали са ме... Но вярвам, че на приятел всичко се прощава, че всеки греши и трябва да бъде разбран, да получи прошка. Не очаквам приятелите ми да са безгрешни, най-малкото аз не съм и знам, че да си до мен не винаги е лесно и приятно...
Въпроса е да умееш да различаваш кой е сгрешил и кой го прави съзнателно, кой заслужава да му се прости и кой Те е заслужил... но това рано или късно си проличава от самосебе си. Границата между това да си добър приятел и човек, и това да си наивен и използван е тънка, но трябва да знаем къде е - иначе единствено ще се самонараняваме.

Цитат :
Споделяте ли всичко или някои неща запазвате за себе си?
Преди споделях всичко, но с годините загубих доверието си, заради хора, които не си заслужаваха. За щастие имаше кой да поправи това, но все още избягвам да споделям и да търся помощ. Най-вече, защото свикнах да се справям сама и да преживявам всичко. Но искам и обичам другите да ми споделят - винаги ще ги изслушам, разбера и ще им съчувствам, при това със сърцето, а не по задължение. Не ги засипвам със съвети, не ги съдя и няма да им казвам как да постъпят и/или как да живеят, но ще съм там, ако имат нужда от слушател, от разбиране и подкрепа, от прегръдка и "скривалище от света". А имат ли проблем и/или недостиг на нещо, ако трябва ще изгоря жива, но ще съм там, до тях, ще им помогна и ще се жертвам, ако трябва...

Цитат :
Има ли приятелство между момче и момиче според вас? Или непременно трябва всеки подсъзнателно да си фантазира неща с другия ;д ? Шегувах се, но все пак наистина може ли да има приятелство? Ии друго ми е интересно: има ли приятелство към любимия човек (имам предвид гадже, съпруг и т.н) или просто всичко е доверие?
А тази тема с момчето и момичето винаги е най-големият проблем. Често и на мен се случва да объркам приятелството с любов и/или да имам смесени чувства. Но трябва всички да проумеем, че независимо по какъв начин, изпитваме едно и също - ОБИЧ. И ако е писано - ще премине в любов, ако не, то това не прави връзката незначителна или безмислена, или (най-абсурдното) да си мислим, че щом привличането не е споделено, то на другият не му пука... най-често той те обича с цялото си сърце, по един дори по-красив и значим начин. Между другото, който е казал, че от приятелството става любов, но от любовта - приятелство не, е сгрешил много. Просто се постига трудно (като всичко хубаво) и изисква вяра, жертви и усилия да просъществува... Но има ли го, е толкова силно и красиво, че не съществуват думи да бъде описано...
И за последният въпрос: Любовта без приятелство е най-малкото фалшива и обречена на провал. Ако някой твърди обратното, то не знае какво е истинска любов - имаща смисъл, имаща значение, бореща се за бъдеще; тази, която променя живота и света ни, тази която оставя следи след себе си и спомена за нея не умира, никога. Тя винаги тръгва от приятелството и то е незаменима част от нея, така както и любовта е част от всяко приятелство....
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
anette
Пасивен-Агресивен
anette


Брой мнения : 430
Join date : 28.09.2008

За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За приятелството   За приятелството EmptyПон Сеп 28, 2009 9:13 pm

Има приятелство, да. Твърдо съм убедена, че има, и че зад мен има хора, които биха жертвали мило и драго за мен. И аз бих направила същото за тях. Дали съм сигурна, че след години ще са до мен... не знам. Не мога да кажа. Не мога да погледна в бъдещето. Всичко може да се случи, което няма да промени фактът, че съм била приятел на някого. Че съм плакала на нечие рамо, че съм се смяла с някого, че съм прекарвала най-хубавите и най-ужасните моменти. Това, че нещо е свършило, по никакъв начин не означава, че никога не го е имало. И се дразня на коментари от сорта на "Значи никога не сме били приятели". Хората се променят. Факт. Което не затрива спомените.
Била съм разочарована от приятели, да. В последната година много пъти. Или може би не толкова разочарована, колкото наранена. И огорчена. И тогава съм се чувствала невероятно смазана. И самотна главно. Но общо взето прощавам. Защото каквото и да са направили, те ми липсват. И никога не правят нещо от лоши чувства.
Напоследък започвам да си мисля все повече и повече, че приятелство между момиче и момче е трудно осъществимо. Невъзможно твърдо не, но много често не е точно така, както изглежда. И когато го осъзнаеш, много боли. За жалост го казвам от личен опит. Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За приятелството Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За приятелството   За приятелството Empty

Върнете се в началото Go down
 
За приятелството
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Свободна зона-
Идете на: