Passive Aggressive

Hello, stranger.

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Стъклописи

Go down 
АвторСъобщение
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак

Брой мнения : 691
Местожителство : scandinavia

ПисанеЗаглавие: Стъклописи   Пон Сеп 08, 2008 7:33 pm

Само си губя времето, вместо да се занимавам с нещо по-полезно и нормално ^^^^^^
-

Не виждаш ли
Колко абсурдно е всичко!
Животът ти -
Тази обречена твоя борба
В името на забравения идеал,
Наречен свобода.
Би ли могъл ти,
Измъченият,
Обезвереният,
Изтощеният,
Сгазеният,
Треперещ от студ и страх -
би ли се нарекъл свободен,
Човеко?
Би ли отстоял онова,
което ти се полага,
независимо от студа?
Идеалите ти са мъртви.
Остани жив ти....
...а после въстани да ги съживяваш.

-

Здрач.
Сивота кристално чиста.
Мътилка е в душата ми обаче.

Здрач.
Призраци на стари убеждения.
Клевети, трясък, грохот, плач.

Здрач.
Мълчанието вцепенява.
И ти - студена катедрала,
протегнала се в здрача...

-

Неописуем е
шепотът на вълните...
Виждаш ли
как танцуват звездите?
Виждам ги
как си говорят с очите ти
и усещам
соления вкус на косите ти..

Виждаш ли
дръзката млада луна?
Косата ти
пълна е с пясъчните зърна,
ти чакаш вече
първата юлска зора,
а аз се моля
да не се събудя точно сега.....

-
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://museofthor.deviantart.com/
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Съб Дек 06, 2008 8:57 pm

42

-Как ти се стори темата?
-Не ми хареса. Нямах пространство да пиша.
-Не е възможно да го мислиш.
-Е, как го наричаш, когато имаш избор между две крайности, а не подкрепяш ни една от тях?
-Наричам го възможност да обясня защо е така.
-На изпит?
-Защо не?
-Защото е абсурдно.
-Всичко е абсурдно.
-Не.
-Помисли.
-Няма защо, аз знам това, което знам.
-И то е?
-Че не си прав.
-Всичко е относително.
-Така е. Тогава и двамата сме прави, сами за себе си, и когато казвам, че не си прав, аз съм права за себе си, а ти си прав, когато го отричаш.
-Хмм.... Има истина, но все пак един от нас е по-прав за себе си.
-Сега си противоречиш.
-Не, никак. Един от нас е по-близо до истинността от другия.
-Да, но щом всичко е относително, истинността за двама ни еднаква ли е?
-Тук си права, да.
-Отплеснах се. Аз искам да стигна до момента, в който ще мога да изкажа всичко, което мисля.
-И? Защо не отсега?
-Защото за да стигнеш дотам, трябва да си сдържаш мислите известно време.
-Тъпо е.
-Разбира се. Абсурдно е.
-Всичко е абсурдно. Животът е абсурд.
-Да не си чел Камю скоро?
-Кой?
-Няма значение. Абсурдно или не, трябва да направиш нещо смислено от живота си.
-Тогава ми обещай, че няма да се съгласяваш повече с мнения, които не одобряваш. Моля те, така все едно си някой друг.
-Никога няма да съм някой друг.
-Говори каквото мислиш пред всички тогава.
-Какво ще стане, ако обещая?
-Ще те почерпя една бира.
-Съгласна съм. Имаме и без това да си говорим още.
Lunatic
heart beat double time

Брой мнения : 1810
Местожителство : midnight boom

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Съб Дек 06, 2008 9:34 pm

Това последното е невероятно хубаво! :О

Get drunk, toast it up, we don't give a fuсk.. ♥
Вижте профила на потребителя
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Вто Дек 16, 2008 7:44 pm

Smoke the days like cigarettes

Аз не помня колко дни изминаха в бездействие и очакване да се случи нещо. Четях - започвах една след друга книгите и също така бързо ги захвърлях. Седях до прозореца и пушех цигара след цигара, нервно потропвайки с пръсти по коленете си. Ядях малко и пиех много. Опитвах се да съм спокоен, да се контролирам. Не се получаваше. Едва заспивах, а щом веднъж станеше, се лутах в коридорите на мъглявото си подсъзнание, търсейки изход от себе си.
Аз не помня колко дни изминаха в бездействие и очакване да се случи чудо. Чувствах се изоставен, празен, нервничех. Дните бяха сивота, часовете имаха някакъв минимален смисъл само когато ги уплътнявах с дим и спирт.
Мислех си на моменти за себе си. За това, което правех през тези дни. Мразех начина, по който убивах ценно време. Мразех себе си, цигарата която пушех и църквата до нас, чиито камбани не ме оставяха на мира. Мразех сивия въздух на града. Исках промяна за себе си и я чаках, но колкото повече чаках, толкова по-безсмислено ми се виждаше това, което правя. Колегите, тоест бившите колеги ми звъняха по телефона и на вратата; не отговорих. Плъзгаха писма под входната врата, писма с убеждавания да се върна във фирмата. Мразех и фирмата, защото не ми даде онова, което мечтаех. Мразех тях, защото се продадоха. И себе си, защото не правех нищо, за да променя нещата.
Мислех си някога колко прекрасно ще е всичко и сега си го спомних с горчивина, подсилена от вече празната кутия цигари. Слушах Metallica и бях убеден, че съм най-мръсното, жалко и незаслужаващо създание на земята.
Толкова глупав бях през тези неизброени дни. Трябваше слънце да изгрее все някога. Станал бях за сутрешната цигара, когато видях червенината на изток и огъня в езерото. Сякаш някой изрита футболната топка от главата ми - облякох се надве-натри и слязох до брега. Един рибар хвърляше въдицата си от лодка навътре и докъдето ми стигаха очите, нямаше никой друг. Оставих мотора на паркинга и седнах на пейката. Седях и мислех, понечих да запаля цигара, сетне размислих и ги прибрах. Нищо не трябваше да опетни чистотата на това място. И така аз - не онзи съсипан от дните човечец, а Аз, силният и мислещият, Аз живеещият - Аз нагазих до коленете във водата, както си бях с дрехите, не въпреки студа, а заради него. Студът ме изпълни с живот, с тръпка, с движение и с ясното съзнание, че няма нищо невъзможно за живеещия човек.
На връщане към паркинга изхвърлих цигарите в кошчето.
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Сря Дек 17, 2008 7:46 pm

Издирването на една муза

Това беше един хубав летен ден...
Не, не беше. Всъщност, не помня как и кога точно стана, но не е възможно да е било преди първи юли или след първи август. Та нека приемем, че беше един прекрасен юлски ден, когато аз седях половин час с химикалката и тефтерчето и не исках да си призная, че не намирам думи. Цял ден въртях римите в главата си и накрая, след като ги записах, те останаха...самотни. Нямах концепция, нямах думи. Безмузова и безсловесна.
Безсмислено е да описвам шока в мен. Скрих тефтера, за да не ме предизвиква. Сипах си водка с кола, седнах да слушам любимия си скучен викинг метъл и се помъчих да не мисля за това повече днес. На следващия ден запретнах ръкави и се заех със задачата. Уви, безрезултатно. Ден след ден, задрасквах, писах наново, крещях, плачех и късах. И пиех. Нямах муза. Напусна ме. Не знам дали беше недоволна от мен или някой я открадна.
Отказах се. Все пак имах работа, на която да се посветя, имах си разбито сърце за лекуване, имах си музика, в която да потъна, водка, в която да се удавя, приятели, с които да прекарвам времето си. Макар че и те намаляваха. Може би бях отровена в собственото си безсилие и това се отрази върху тях. Тежко беше да узная, че стоя твърде ниско в нечии кръгозори, за да съм приятел. Алкохолът помагаше...и други приятели. Онези, които останаха. Онези, с които ходех на буната, разхождахме се, слушахме музика. Онези, с които пиех като звяр.
Музата я нямаше.
В дните, когато се разхождах сама и снимах красиви неща, исках да си я върна. Мразех тези моменти, защото ме потискаха. Когато изгубиш нещо, осъзнаваш колко ти е нужно. Започнах пак да пиша. Редовете на болката ми, на самотата и на неизлекуваната сърдечна рана. Музата я нямаше обаче и крайните резултати само ме вбесяваха допълнително. Върна се и безсънието ми. Крайъгълен камък беше Миднайт сън, когато се залях с финландска водка до неузнаваемост.
След този ден започнах да търся музата отново. В сънищата си. Изучавах копнежите си, целите си и причините да работя така здраво. Оставих екскурзоводството и се върнах в училище, за да стана езиков факир. Факторът омраза единствено не бях предвидила. Един човек, когото мразех, защото ме нарани. Нова спънка. Музата не обичаше омразата и се скри отново.
Намерих я в съня си, седеше на една зарината с червени листа пейка в морската градина и ми се усмихваше. Тайнствено. Усещах бурята навън, но там бе спокойно и топло, и тя ми се усмихваше тайнствено. Събудих се и мислих дълго какво ще да значи това.
Сега знам. Музата искаше любов. Искаше нещо истинско.
Moriline
Пасо-агресивен маниак

Брой мнения : 635
Местожителство : Вселена от акварел

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Сря Дек 17, 2008 8:19 pm

Ей орехче.^^^Много хубаво.Радва.
Бгв, Кинг беше казал, че неговото е муз, найш.хДД Laughing
Та и забавно ми стана...
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Чет Апр 09, 2009 8:54 pm

таааа, тва е "демоверсия" на концепцията, която ми е в главата от два-три дни; всичко започна с една снимка на катедралата в Кьолн и "пусна студена катедрала" се въртеше в ума ми, търсеше с какво да се свърже и снощи седнах и написах ... това;

Critiques are welcome; наистина, моля за критика, знам, че няма завършеност и е тромаво, искам да го подобря Smile

ще бъдеш ли тогава с мен?
когато боговете плачат,
когато светлината чезне
и е последен този ден?

навред царува пустота,
когато слънцето загива,
а музиката се изгубва
сред катедрална тишина,

когато въздухът изстива ..
дали и нас не ще ни има
след мрачния последен ден?
ще бъдеш ли тогава с мен?
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Нед Май 17, 2009 11:14 am

Wo liegt die Wahrheit?

Was würde sein, wenn man keine Änderungen versuchte?
Na ja, zuerst, würde die Menschheit noch im Paläolithikum sitzen, aber das ist nicht mein Punkt. Meine Frage ist, sind Änderung und Fortschritt gleich? Was bedeutet eigentlich Fortschritt? Diese Technikspiezeuge, vor denen man sich kaum retten kann? Metropolien? Gen-Mais? Es gibt etwas sehr Falsches hier. Es gibt keine Logik in uns mehr. Wir töten uns. Aber wer würde heutzutage ohne die "Vorteile" des "Fortschritts" nutzen? Sind wir Opfer einer Art Gehirnwäsche?

Wo liegt die Wahrheit?

Ich bin nicht die erste, die sagt, dass der moderne Lifestyle den menschlichen Geist zerstört. Ich kenne Menschen, die zu allem bereit sind, um die modernsten Dummheiten unserer Zeit zu nutzen. Und, leider, ihre Zahl wächst.

Ja, "Fortschtitt" ist bequem. Bequem ist auch, hinter dem Mauer ruhig zu sitzen und leben wie alle andere. Bequem ist, keine eigene Gedanken zu haben. Bequem ist, ein anderer blinder Schaf zu sein. Bequem ist, Würstchen und heißes Bier zu konsummieren, fernzusehen, mit dem Opel zum Laden auf der nächsten Straße zu fahren und zufrieden zu sein. Das ist alles bequem. Denn solche Bequemlichkeiten sichern das "Leben" so gut, dass man glaubt, man führe ein vollwertiges Leben.
Und wenn das reiche, schöne, gut gekleidete Mädchen zum Erstmal die Alpen sieht, schaut sie auf die märchenstille Natur ... und sagt: "Ach, nein, hier werden meine Schuhe total kaputt."

Wo liegt die Wahrheit?
Nicht hier, wo wir jetzt sind.
Lilly.
Anything but ordinary

Брой мнения : 1439
Местожителство : in your eyes.

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Пон Май 18, 2009 8:12 am

Последното е много хубаво ^^
Първо ми привлече вниманието,че е на немски,но наистина си е доста сполучливo.Краят ми хареса особено много (:

I make no apologies for how I chose to repair what you broke.
Вижте профила на потребителя http://www.myspace.com/k0k0ska
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Вто Май 19, 2009 10:26 am

Мерси ^^
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Пет Юни 05, 2009 10:12 pm

Леден ум и жарки вопли;
ледът зелен в очите ти,
обгръщащ сгорещени мисли,
в контраст със дланите ти топли,
прогарящи те върху мене
през мократа червена риза;
облива ни цял ден дъжд леден,
гореща кръв надолу слиза
и цяла вечност аз те гледам,
но сал един миг ми се струва,
седим един във друг съзрени
и тихо ни дъждът мантрува
...

---
хайдее, critiques are always welcome ^_^
Moriline
Пасо-агресивен маниак

Брой мнения : 635
Местожителство : Вселена от акварел

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Пет Яну 15, 2010 6:55 pm

Кой знае защо, чак сега реших да коментирам творбата ти.
Много ми хареса ; нажежаваща е- харесва ми"мантруването" на дъжда, червената риза.
Второто изречение обаче нещо не ми се вписва във ритъма.
Продължавай така, Ко. :д
Vindicated
Агресивен

Брой мнения : 26
Местожителство : Плевен

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   Нед Май 02, 2010 11:56 am

Тук всички ли са...поети ? Shocked
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Стъклописи   

Стъклописи
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Personal Creations :: Разкази и Стихотворения-
Идете на: