Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Българската музика

Go down 
+11
Broken
Christine Joe
Angie
Ecliptica`
anette
wishmaster
Midnight sun
mo.rka
Joker
|Sun's.smile|
Lunatic
15 posters
АвторСъобщение
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Българската музика   Българската музика EmptyПет Сеп 05, 2008 12:41 pm

Българската музика? Харесвате ли я? Любими групи/изпълнители/етц? За или против чалгата? Нещо повече?
(=
Върнете се в началото Go down
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyПет Сеп 05, 2008 12:58 pm

Аз лично обожавам Бг музиката /мишката даже ми отмъкна темата/. Мисля, че трябва да се слуша повече, просто щото е страхотна. Имаме много добри изпълнители: БТР, Щурците, Контрол, ФСБ, Остава, Авеню, Сигнал, Епизод.. Грава , Мария Илиева... Абе много са XD

Аз съм леко против чалгата, защото е толкова крадена музика, че няма накъде. А и половината не могат да пеят... Разбира се, нямам нищо против добрите изпълнители. Дори Азис (!?аз ли го казах?!), който има.. наистина невероятен глас и пее уникално народни песни го приемам. Но тези Калина Малина Храст Ела Трън Пръчка просто....

Една от малкото песни, които могат да ме разплачат е българска - "След 10 години".
Раснала съм със Бтр- Спасение, Елмаз и Стъкло, Кукла на Атлас ии мноооого други велики песни.

Бтв много се радвам на Епизод например, които пишат песни по текстове на Български класици - Вазов...Ботев... /От тях съм научила Опълченците на Шипка/ А също одобрявам свиренето на народна музика в рок вариант. Като например :Аз тебе либе: Всъщност това ми харесва, защото така музиката е по осъвременена и идиоти като мене я възприемат по - добре. XD

Мисля, че трябва да се слуша повече истинска българска музика...
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
Joker
coldplayer
Joker


Брой мнения : 530
Join date : 28.09.2008

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyВто Сеп 30, 2008 10:53 am

обичам БТР ^^ и Сленг, и ПИФ ^^ и Остава ^^
иначе харесвам Акага, Атлас, Сигнал и Щурците :Р
това за групите.
Дичо и Стенли са мноооого добри, както и Стефан Вълдобрев (тоя па' човек е гений - пише, пее, играе..). а Емил Димитров просто няма нужда да го коментираме (:
Мариана Попова има невероятен глас, но.. просто добри песни.
за групите-шегаджии - Млък! са ми на първо място, после са Черно Фередже :Р (щот съм връзкарка, хех-хех ^^) и накрая Акащи Джуджета. ся, каквото и да си говорим, имат (особено Млък!, щото на Черно Фередже (повечето) не са авторски) уникални и развеселяващи текстове :Р
и така xD
и, не, не обичам чалгата.
Върнете се в началото Go down
mo.rka
Тотално Агресивен



Брой мнения : 206
Join date : 07.10.2008
Age : 29

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyСря Окт 08, 2008 6:32 pm

Аз всеки ден слушам Остава,Нова генерация,Нови цветя,Ревю,Тангра,Стенли...просто не мога без тях <333
И общо взето тях харесвам най-много.Има и още,естествено,но с тях или не съм достатъчно запозната или харесвам само определени неща.
Върнете се в началото Go down
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак
Midnight sun


Брой мнения : 691
Join date : 06.09.2008
Age : 32
Местожителство : scandinavia

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyСря Окт 08, 2008 8:22 pm

-Сигнал, Нова Генерация, Милена, Соларис, Лот Лориен, Irfan, Hyperborea, Overdawn, The Revenge Project, S.NOB, Coprostasis, Cupola, Vrani Volosa, Dreamhunt ... и ме мързи да се сетя още. Изобщо, в България за да постигнеш нещо, явно трябва да си клоун (говоря последните години), а дали имаш талант няма чак такова значение. Една почти безнадеждна ситуация, която ражда все повече и повече чалга. Рожба на псевдоидеалите на прехода - кинти, коли, леки жени. Относно самата т.нар. 'музика' съм печално невежа, но това, което ме дразни, е чалгарския стереотип на поведение и мислене (Х.х мислене ли казах?), на който се 'наслаждаваме' във всевъзможни вариации само ако си пуснем телевизора или излезем на улицата. Евала на групи като Соларис, които наскоро издадоха своя втори дългосвирещ прогресив метъл албум в България. Просто евала, че се борят с абсурда и продължават напред.
Върнете се в началото Go down
http://museofthor.deviantart.com/
Joker
coldplayer
Joker


Брой мнения : 530
Join date : 28.09.2008

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyЧет Окт 09, 2008 6:35 pm

да добавя - новият албум на Руши Видинлиев Post sleep е пер-фек-тен <3
Върнете се в началото Go down
wishmaster
eclipse
wishmaster


Брой мнения : 77
Join date : 04.09.2008
Age : 28

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyСъб Окт 11, 2008 7:29 pm

Контрол!!
Върнете се в началото Go down
anette
Пасивен-Агресивен
anette


Брой мнения : 430
Join date : 28.09.2008

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyСъб Окт 11, 2008 9:37 pm

Само Надето каза ПИФ :/ (хихи)
Стойностна българска музика има МНОГО, който е на обратното мнение... готова съм много да споря по въпроса. Това че сравнено с чалгата и т.н. изглежда като мизерно количество е съвсем отделен въпрос Wink.
Бтв чували ли сте група awake? http://awakebg.com/
Върнете се в началото Go down
Ecliptica`
Ужасно Пасивен



Брой мнения : 156
Join date : 22.09.2008
Age : 30
Местожителство : The Six Duchies

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyНед Окт 12, 2008 3:08 pm

Annie, погледнах сайта на Awake.. Прослушах песните, които бяха качени там и после се опитах да ги намеря от някъде и.. не успях. -.- Та въпросът ми е от къде мога да изтегля нещо тяхно? Very Happy Зарибяващи са. ^^

Иначе не слушам българска музика особено често. Darkflight, Svarrogh, Епизод, по-рядко някои неща на Остава, Балканджи. Общо взето, не съм се занимавала да търся български групи. *shame?* И, да, Zayo Bayo gives me the creeps къртят. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Angie
Тотално Агресивен
Angie


Брой мнения : 318
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Малкия свят на малките хора

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyНед Окт 12, 2008 4:46 pm

Zayo Bayo Gives Me The Creeps FTW! Cool

Иначе ме радват ПИФ, Остава и някои от по-старите български изпълнители - Васил Найденов, Георги Христов, ФСБ, Щурците, Сигнал и други Smile Има какво да се чуе.
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
mo.rka
Тотално Агресивен



Брой мнения : 206
Join date : 07.10.2008
Age : 29

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyНед Окт 12, 2008 7:21 pm

Аз на ПИФ знам само няколко песни май.Ама всичките са просто... <33
Иначе и Уикеда...някой? (:
Върнете се в началото Go down
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyНед Окт 12, 2008 7:33 pm

От българската музика уважавам Графа,Мария Илиева,Уикеда и Пластик Бо.Има и някои единични изпълнения,които харесвам,но тези са ми са се утвърдили през времето и песните (:
Върнете се в началото Go down
anette
Пасивен-Агресивен
anette


Брой мнения : 430
Join date : 28.09.2008

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyПон Окт 13, 2008 8:46 am

Ecliptica` написа:
Annie, погледнах сайта на Awake.. Прослушах песните, които бяха качени там и после се опитах да ги намеря от някъде и.. не успях. -.- Та въпросът ми е от къде мога да изтегля нещо тяхно? Very Happy Зарибяващи са. ^^

Амиии... мисля, че няма от къде Very Happy
Аз си ги слушам от сайта или myspace, ако искам да си кача някоя песен на телефона си я записвам от сайта с една програма xD. Иначе им търся албума, искам да си го вземаSmile)).
Върнете се в началото Go down
Angie
Тотално Агресивен
Angie


Брой мнения : 318
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Малкия свят на малките хора

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyНед Ное 30, 2008 4:07 pm

mo.rka написа:

Иначе и Уикеда...някой? (:

Уискиииииии със фъстъъъъъци Very Happy

Добавям и Черно фередже Razz
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
Broken
Ужасно Пасивен
Broken


Брой мнения : 122
Join date : 06.11.2008
Age : 32

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyЧет Фев 19, 2009 10:48 pm

Харесвам българската музика. Но не чалгата , а останалата част. Харесвам Каризма , Невена Цонева, БТР, Щурците , Остава, Каффе, Ава. Имаме добри попадения , определено.
Върнете се в началото Go down
cut.my.hair
Ужасно Пасивен
cut.my.hair


Брой мнения : 82
Join date : 08.02.2009
Местожителство : korekoredut

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyНед Фев 22, 2009 3:13 pm

I.T.S.I, Wickeda, BGz, Skoda, БТР, Сигнал, Щурците, Нова Генерация, Черно Фередже, Акaщи Джуджета, Контрол, Кокоша Глава, ФСБ, на Руши новия албум е хубав. има българска музика, но няма средства за реализация. група като I.T.S.I aко беше някоя западна банда всички щяха да й лепнат етикет "комерсиална".
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000000486236
Brutality.
Агресивен
Brutality.


Брой мнения : 29
Join date : 06.05.2009

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyСря Май 06, 2009 12:30 pm

като цяло харесвам българските музиканти - както 'старите пушки', така и новите 'ъндърграунд' изпълнители: Кълн, Overdawn, s.nob., Collapso, Нова Генерация, Fyeld, SWAFI, Б.Т.Р., П.И.Ф., Милена, Уикеда, Кокоша Глава ... и още доста, но не ми се пише сега. :р
Върнете се в началото Go down
Ninsey
Ужасно Пасивен
Ninsey


Брой мнения : 121
Join date : 04.09.2008

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyНед Авг 16, 2009 12:50 am

Eдни от най-най-любимите ми песни/групи са български. Българската музика Е много добра и имаме легенди - Щурците, ФСБ, Сигнал, Тангра... Ох, няма смисъл да изброявам - всички те са писани преди мен. :] Та за по-новите банди... *пищене* Crowfiiiiiiish ♥=♥ Обичам ги тези момчета, правят много добра музика ии имам една скромна мечтица - да присъствам на лайв. Но...неосъществена засега, макар в Стара Загора да идваха два пъти. Българската музика 9577 Отплеснах се... Също слушам стабилно Остава, ПИФ, Пластик Бо ии тук-там Милена, Хиподил... А избухватели [;D] от типа на Avril In Blood, Angerpoint, Overdawn, Dan Koloff... Ами не са съвсем за мен просто, иначе за тези, които слушат повече тежкарии, са добри, мисля. На Overdawn скоро си свалих няколко неща, изслушах ги, но едва ли скоро ще повторя. И да не забравям OGI 23 и Q-Check. :] Интересни са.
Върнете се в началото Go down
Nevermind
Пасивен
Nevermind


Брой мнения : 5
Join date : 17.08.2009
Местожителство : Варна

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyВто Авг 18, 2009 12:16 am

Хиподил - номер 1 българска група за мен.
Върнете се в началото Go down
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика EmptyВто Авг 25, 2009 7:45 pm

Хихи, Последна любов - Черно фередже Chuckle и любовта ' Банана '.
/me се зариби по простотия (:
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
Sponsored content





Българската музика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Българската музика   Българската музика Empty

Върнете се в началото Go down
 
Българската музика
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Кой е любимият ви стил музика?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Музика-
Идете на: