Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Metallica (Металика)

Go down 
+6
missjohnnysmoker
Ninsey
Scarlett
Midnight sun
|Sun's.smile|
wishmaster
10 posters
АвторСъобщение
wishmaster
eclipse
wishmaster


Брой мнения : 77
Join date : 04.09.2008
Age : 28

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyПет Сеп 05, 2008 12:03 pm

Metallica (Металика) Metallica-Group1

Металика (на английски: Metallica) е името на американска траш метъл група създадена през 80-те години на миналия век. В началото на 90-те Металика показват на света един напълно нов звук и връщат метъл жанр-а в музикалния мейнстрийм.

Композициите на Металика са в повечето случаи комплексни и изпълнени с виртуозни сола и тежки рифове, послужили за база на много групи-последователи. Текстовете, дело най-често на вокалиста и ритъм-китарист Джеймс Хетфийлд, са задълбочени, социално насочени, не рядко мрачни и изпълнени с протест или открито агресивни и яростни, епични като цяло. Повечето песни на Металика са продължителни (рядко под 5–6 минути), базирани на един основен риф и състоящи се в повечето случаи от минимум две части с плавен преход и бързи сола.

В момента групата включва Джеймс Хетфийлд (вокали, китари), Кърк Хамет (соло китари), Ларс Улрих (барабани) и Робърт Трухильо (бас китара). Основният състав е непроменен през годините, с изключение на баса, където се сменят трима басисти.

Лично мнение: концертът беше много добър и показа, че членовете на групата очевидно продължават да са във форма (: лично аз смятам, че групата не е особено траш метъл, a по-скоро хард рок/хеви метъл (а, току-що видях, че и уикито го потвърждава ^^), но както и да е. любима песен: Enter Sandman
Върнете се в началото Go down
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyНед Ное 02, 2008 6:09 pm

Аах! Защо нямам коментари?

Металика са ВЕЛИКИ! Сега съм се зарибила адски много по Master of puppets & Seek and destroy! А нотинг елс метърс просто... Уникални песни!
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак
Midnight sun


Брой мнения : 691
Join date : 06.09.2008
Age : 32
Местожителство : scandinavia

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyПон Ное 03, 2008 6:08 pm

Имат пет албума, които си струва да се слушат, оттам нататък са хамалика .. новия не съм слушала и няма да слушам ... истинския Металика звук го няма отдавна. Няма начин някога да надминат Мастър ъф Пъпетс или Райд дъ Лайтинг ...
Върнете се в началото Go down
http://museofthor.deviantart.com/
Scarlett
Агресивен
Scarlett


Брой мнения : 20
Join date : 13.12.2008

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyНед Дек 14, 2008 9:48 pm

о.О Металика <33
Наистина обичам групата,обаче отказах да слушам новият албум.Просто..най-добрите им песни винаги ще си останат старите.
Концерта в София беше невероятен.Сигурно най-хубавите часове в живота ми.Master of Puppets на живо беше безценно!Любима песен..толкова са много,обаче може би най-най :One,Seek and Destroy,Master of Puppets и Sad but true .
Върнете се в началото Go down
Ninsey
Ужасно Пасивен
Ninsey


Брой мнения : 121
Join date : 04.09.2008

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyНед Авг 16, 2009 12:33 am

Металика, Металииикааа... Ами обичам ги. Не ми пука, че от Load насам са по-слаби, Металика си е Металика и винаги ще бъдат велики. :] То силни песни, то уникални текстове, то велики сола, то талант, то слава... : X Ъъ, с каква смелост въобще започнах да описвам Металика? Very Happy Единствено ме е яд, че не отидох на концерта. Но...те пак ще дойдат,знамзнамзнам Neutral
Върнете се в началото Go down
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyНед Дек 13, 2009 6:47 pm

Честно казано не ми пука какъв стил ги определят, Metallica са неоспоримо велики. Smile
Имам цялата дискография, всичко, което може да се намери или поне аз съм успяла да намеря.
Сестрата ми подари книгата "Истината за METALLICA" и я обичам много заради това. Книгата я пазя като очите си. ^^
Пропуснах концерта, нямате идея колко много ме е яд за това. Няма да казвам, че дойдат ли пак със сигурност ще ида, така казвах и за този, но... ако ида ще е най-невероятното ми музикално изживяване, а след него ще е концерта на Maiden. (:
Любими песни... "Loverman", "Sad but True"... "Die Die My Darling" ми носи куп хубави спомени. "Seek and Destroy" , "Master of Puppets", кавъра на "Turn the Page". За "Nothing else matters", "The Unforgiven I & II" няма нужда да казвам, right?
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyНед Дек 13, 2009 7:47 pm

missjohnnysmoker написа:
Честно казано не ми пука какъв стил ги определят, Metallica са неоспоримо велики. Smile
Имам цялата дискография, всичко, което може да се намери или поне аз съм успяла да намеря.
Сестрата ми подари книгата "Истината за METALLICA" и я обичам много заради това. Книгата я пазя като очите си. ^^
Пропуснах концерта, нямате идея колко много ме е яд за това. Няма да казвам, че дойдат ли пак със сигурност ще ида, така казвах и за този, но... ако ида ще е най-невероятното ми музикално изживяване, а след него ще е концерта на Maiden. (:
Любими песни... "Loverman", "Sad but True"... "Die Die My Darling" ми носи куп хубави спомени. "Seek and Destroy" , "Master of Puppets", кавъра на "Turn the Page". За "Nothing else matters", "The Unforgiven I & II" няма нужда да казвам, right?

Тъкмо щях да пиша в темата.. :Р Имаш явният шанс да поправиш грешката от миналата година :Р Металика идват със фестивала Sonisphere на 22-23 юни в София заедно със Slayer, Anthrax и Mastodon (най-вероятно тези са съпорт групите) .. сигурно е Wink

Толковааа ще се размажем Metallica (Металика) Icon_bounce Metallica (Металика) Icon_bounce Metallica (Металика) Icon_bounce
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyНед Дек 13, 2009 10:24 pm

То-олкова ю съм там...! Навила съм адски мнохо хора. Ако трябва ще дрогирам наще,но ще отида. (y)

22-23 юни... !!! Лелеле, тоо-лкова се надявам, дано не стане нещо.
А, бду, колко горе долу ще струват билетите...? Като се има предвид колко са големи бандите, ще се охарчим. :/
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyНед Дек 13, 2009 10:36 pm

Билетите и повече информация най-вероятно в четвъртък (или сряда) ще излязат като за целия фестивал ще са между 120-150, а за един ден 70-80.. но това не е потвърдено, просто вчера на срещата на фен клуба си говорихме и другите, които са ходили по доста фестивали включително и на Sonisphere така казаха (: И за тези като мен, които искат да са пред сцената по-добре да намерите 100 лв от сега, защото те билети ще свършат за отрицателно време Wink
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
hurricane drunk
cosmic love
hurricane drunk


Брой мнения : 1708
Join date : 04.09.2008
Age : 30
Местожителство : Каварна

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyПон Дек 14, 2009 3:01 pm

ох, как ми се ще да кажа майната ви тъпи трашери тва е от миналия фест една реплика простоооо.
!
хаха
антхрах
аххахаха и (:
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/templesofdeath
~Fearless
Агресивен



Брой мнения : 34
Join date : 15.01.2010
Age : 31
Местожителство : Deep in my mind.

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyПет Яну 15, 2010 7:42 pm

Металика.
Групата,с която съм израснала.Какво мога да кажа за нея?
Обичам ги.Обичам музиката им,обичам всичко,което правят.
Един от най-любимите ми тяхни албуми е St. Anger.

Purify,Sweet Amber,Frantic...всичките има песни са великолепни.

Чакам с нетърпение вторият им концерт.Мда <3
Върнете се в началото Go down
anette
Пасивен-Агресивен
anette


Брой мнения : 430
Join date : 28.09.2008

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyСъб Яну 16, 2010 12:11 am

Преди седмица-две прослушах пак металика. Олеле, щях да се разтопя от удоволствие след толкова време без тях.
Върнете се в началото Go down
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyЧет Яну 21, 2010 1:49 am

Fearless, имаш странен избор за любим албум. Аз съм горе долу от защитниците на St. Anger, но далеч не е от добрите им албуми. Иначе втория концерт си го чакаме, до седмица две надявам се..
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
~Fearless
Агресивен



Брой мнения : 34
Join date : 15.01.2010
Age : 31
Местожителство : Deep in my mind.

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyЧет Яну 21, 2010 2:28 pm

хаха,да знам.Аз съм един от малкото хора,които го харесва (:
Разбира се „Черния албум“е хиляди пъти по-добър,но какво да се прави.St. Anger ми остава един от предпочитаните.
Между другото точна дата знае ли се?Няколко човека попитах,всеки с различна дата,а на нет-а нямам особена вяра : D
Върнете се в началото Go down
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyЧет Яну 21, 2010 3:00 pm

22-ри юни Wink Уж до краят на януари ще го обявят.. аз се надявам реално до средата на февруари (: И си задели едно 100 лв за билета.. не вярвам да е повече, може би към 80-90 пред сцената, ама да видим (:

Metallica - The outlaw torn \m/
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyЧет Яну 21, 2010 3:21 pm

Ето и малко снимки от Rolling stone magazine ^^

Metallica (Металика) 27455507-27455511-large

Metallica (Металика) 25584550-25584552-large

Metallica (Металика) 60574_lg

Днес е вторият концерт от южноамериканското турне Wink На 19ти бяха в Лима, Перу (: Следете Metontour за сетлиста, че има доста промени (:


Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) EmptyЧет Мар 25, 2010 10:33 pm

Metallica (Металика) Bsi_sonis24

So how cool is that?
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
Sponsored content





Metallica (Металика) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Metallica (Металика)   Metallica (Металика) Empty

Върнете се в началото Go down
 
Metallica (Металика)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Музика-
Идете на: