Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 AC/DC (ЕйСи ДиСи)

Go down 
АвторСъобщение
wishmaster
eclipse
wishmaster


Брой мнения : 77
Join date : 04.09.2008
Age : 28

AC/DC (ЕйСи ДиСи) Empty
ПисанеЗаглавие: AC/DC (ЕйСи ДиСи)   AC/DC (ЕйСи ДиСи) EmptyПет Сеп 05, 2008 12:11 pm

AC/DC (ЕйСи ДиСи) Ac_dc_lyrics_6

Групата e основана от двамата братя Малкълм и Ангъс Йънг, след като семейството им имигрира в Австралия в началото на 60-те години на миналия век. За около седмица те събират хора, които да свирят в новосъздадената рок група, намират вокал на име Дейв Евънс и започват да свирят в квартала на братята в Сидни. Първата им сценична изява става в навечерието на новата 1974 година в клуб „Чоквърс“. През юни 1974 групата записва първите си песни — „Can I Sit Next To you Girl“ и „Rockin' In The Parlour“, когатo двамата Йънг се обръщат към по-големия си брат Джордж Йънг с молба да продуцира песните заедно с Хари Ванда. Двете песни излизат през юли, бързо стават хит в клубовете на Австралия и AC/DC тръгнали на първото си турне, като обикалят клубовете в цялата страна. През септември 1974 г. Бон Скот става техен вокал на мястото на Дейв Евънс. Скоро след това рок, групата записва първия си студиен албум High Voltage, който излиза в Австралия през февуари 1975 г. и им носи голям успех.
На 19 февуари 1980 г. Бон Скот умира от алкохолно натравяне. След прослушване останалите членове избират за нов вокалист на AC/DC бившия вокалист на групата на Джордж Йънг — Брайън Джонсън.

Лично мнение: най-любимата ми рок група, ЕВЪР! велики! наистина ги обожавам, а и те бяха първата група, по която някога се запалих ^^ имам огромното желание да ги видя в българия, а майка ми и баща ми са ми обещали, ако дойдат нейде из Европа, да отидем ^^
Върнете се в началото Go down
 
AC/DC (ЕйСи ДиСи)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Музика-
Идете на: