Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Борба за живот без тютюнопушене

Go down 
АвторСъобщение
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

Борба за живот без тютюнопушене Empty
ПисанеЗаглавие: Борба за живот без тютюнопушене   Борба за живот без тютюнопушене EmptyСъб Сеп 19, 2009 2:15 am

Специални благодарности на http://spricigarite.com

И така реших се най-накрая на сериозно да спра цигарите. Прекарах последните няколко часа в четене на медицински факти, блогове и гледане на снимки, от които почти повърнах. В кутията има още 2 цигари .. но не ми се пушат. Временно е, I know. Сред съветите на "отказващите се" беше създаване на блог/дневник за отказване на цигарите за потдържане на мотивацията и споделяне, които играят основна роля при преодоляването на психическата абстиненция. Оказа се, че за 3-4 дни "никотиновият глад" a.k.a. физическата абстиненция изчезва - никотина се изчиства за 48h от организма. Тъй че борбата ще е с мен самата, а аз не искам да се проявя като слабохарактерен гей без воля. ;]

Та общо взето в "дневника" се отбелязват на всяка седмица промените в организма, в психиката и в отношението към пушенето. Когато усетя слабост и ми се допуши пак ще пиша. (иначе съм обречена кауза)
Подкрепата и коментарите помагат доста. И до колкото знам повечето тук са непушачи - това ще ми е от голяма полза.

Спомних си, че до преди 31 декември 2007 год. бях заклет НЕпушач. Както и глупавата причина да пропуша, и че цигарите и алкохола ВЪОБЩЕ не помогнаха в ситуацията тогава. И след пушенето дойдоха всички гадости и проблеми в живота ми... Знам, че не са цигарите виновни за последното, но ми помага да ги използвам като граница между "хубавите" и "лошите" години в живота ми. И след като с "лошите" се преборих и приключиха, време е да се преборя и с цигарите.

Между другото... един въпрос към непушачите - Какво ви дразни, когато сте около пушачи и в самите тях? Какви според вас са предимствата на това да си непушач?


Задачките ми за утре:
* Да си купя Tabex Ex-smoker
* Да НЕ си купувам цигари и ДА НЕ ПУША
.. и това е, останалото зависи от мен. Wink


Поздрави,
от една бъдеща непушачка
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

Борба за живот без тютюнопушене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борба за живот без тютюнопушене   Борба за живот без тютюнопушене EmptyСъб Сеп 19, 2009 2:53 pm

Ден 1 - 19 Септември 2009 г.

15:20 Мхмм, изпуших си последната цигара преди 5-10 минути... гади ми се. След малко отивам за Tabex.

17:55 Все още не съм си купила Tabex, мързи ме. Изядох 2 палачинки с шоколад, дъвчих 1 дъвка два часа. В момента... пуши ми се. Whatever, ще премине.
Георги идва до нас, първоначално не ми направи впечатление, че е с цигара в ръка, нарочно се загледах някак... Но след това седна до мен и дори с редуцираното ми обоняние, усетих неприятната миризма на пепелник идваща от него.
Обмислям да спра и алкохола, заедно с цигарите... мхм, ще си помисля още малко.

Благодаря на Christine Joe за коментара и отговорите, много ми хареса това за "една мисъл по-малко". ;]

Ден 2 - 20 Септември 2009 г.

10:13 Май ранга доста ми отива, знаете ли? Главата ми ще се пръсне. Бира + уиски = лошо! И ако някой пуши близо до мен ще го ритам ритам ритам докато изпадне в кома. Цяла нощ покрай мен се пушеше, в стаята беше противна димна завеса... И трябваше да "спя" в тази стая, yeah. Смърдя на долнопробна тютюнева фабрика и носа ми е запушен. Организма ми е напълно отвратен от всичко, което може да се пуши в момента! И така... повръща ми се.

21:15 Сега се събуждам... сънувах, че си дърпам от цигара (заедно с куп др глупости), но в реалността не ми се пуши хич. Мхм, до тук добре. Дишам по-лесно от сутринта, но все още затруднено.

Ден 3 - 21 Септември 2009 г.

Първите положителни промени вече се забелязват !!
- Чувствам се по-здрава и отпочинала.
- Дишам значително по-лесно и дълбоко.
- Кожата ми изглежда жива, за разлика от преди.
- Не мириша на пепелник.
- Гледам да се храня по-здравословно,
тъй като метаболизма ми се забавя значително.


Изградих си хубавият навик, когато ми се допуши да свършвам нещо полезно - веднага си намирам занимание, което да ме разсее. Пък ако съм свършила всички задължения и подробности, си пускам някоя хубава песен, която не съм слушала отдавна. Действа!
Вече по-рядко се замислям/сещам за цигара. Но ще видим в сряда, на училище ще е интересна борбата. (;
Започвам да пиша на всеки 7 дни.

Еми това е ... до 27ми, когато ще обявя една седмица без цигарен дим!
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

Борба за живот без тютюнопушене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борба за живот без тютюнопушене   Борба за живот без тютюнопушене EmptyВто Сеп 29, 2009 11:12 pm

От даскало не ми остава мн време и мисли за тук, но да - все още НЕ пуша.
Започнах да пия Табекс. Усещам вече противната миризма и пушачите около мен лекинко ме дразнят, ноо все още не съм накарала някой да си изяде цигарата, so ще търпя. :Р
Отслабнах 2 кг, by the way. O.o
И почнах да се наспивам! И носа ми се отпуши!

(sun)

И всички ме питат за цигара или запалака, или тръгват да ми дават цигара, като видят, че не пуша. Баси. XD
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

Борба за живот без тютюнопушене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борба за живот без тютюнопушене   Борба за живот без тютюнопушене EmptyПет Окт 02, 2009 12:13 am

Почти не го пия тоя Табекс, а не пуша и не ми се пуши.
Само сънувах, че пуша, но за щастие - it was just a dream .. Wink

Днес се опитаха да ми заврат цигара в устата, но ги набих... xD
Весело (за мен) беше, че не почувствах никакво желание,
камо ли изкушение, да си дръпна...

Хмм, странно. И хубаво.

Знаете ли колко яко било да миришеш на парфюма си,
а не на никотинови лайна?
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

Борба за живот без тютюнопушене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борба за живот без тютюнопушене   Борба за живот без тютюнопушене EmptyНед Окт 04, 2009 11:32 pm

Вече почти не търпя да се пуши около мен... Мирише ужасно, дими още по-ужасно, а когато димът отива в теб е направо отвратно !!
Ще накарам Георги да си изяде цигарата запалена, следващия път, сериозно. :/

И спестявам пари. Много пари. И намразих кафенетата. О.о
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

Борба за живот без тютюнопушене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борба за живот без тютюнопушене   Борба за живот без тютюнопушене EmptyНед Окт 04, 2009 11:38 pm

Предимствата на това да НЕ пушиш... (:

20 min Blood pressure and pulse return to normal.
8 hrs Nicotine and carbon monoxide levels in blood reduce by half. Oxygen levels return to normal.
24 hrs Carbon monoxide will be eliminated from the body. Lungs start to clear out mucous and other smoking debris.
48 hrs There is no nicotine left in the body. Ability to taste and smell is greatly improved.
72 hrs Breathing becomes easier. Bronchial tubes begin to relax and energy levels increase.
2-12 weeks Circulation improves.

Следващото, което очаквам:
3 - 9 months Coughs, wheezing and breathing problems improve as lung functions are increased by up to 10%.
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

Борба за живот без тютюнопушене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борба за живот без тютюнопушене   Борба за живот без тютюнопушене EmptyНед Окт 25, 2009 3:55 pm

Вече един месец живота е по-хубав, с по-малко дим, а ако има дим, то е от хубавия (: .
Вчера влезнах във форума на promena.org, отдавна не ги бях навестявала. Зарадвах се да прочета, че освен мен, още доста хора са спряли тютюнопушенето! Че дори и някои от познатите ми в Плевен се опитват да го направят.
Хубаво ми е от този факт, едно такова.... хем се радвам, че съм отделена от всички други (в училище примерно), хем се радвам, че не съм единствена. (:
Иначе:
- Изкачвам стълбите до осмия етаж без да се задъхвам. Също и тези в училище!
- В последните две години не бях спестявала толкова много пари и не бях си купувала почти всичко, което искам. Толкова е хубаво чувството!
- Спрях да излизам по заведения с пушачи, а ако ми се наложи съм на другия край на масата. Димят отвратително! Но пък е толкова хубаво да седнеш на маса с някой непушач, да си говорите без да ти духа дим в лицето и да те умирисва.
- Установих пълен самоконтрол и не знам как всичко тръгна от едните цигари. Спрях с алкохола, спрях да безотговорнича, отървах се от хората-паразити покрай мен... и всичко това от едни цигари !!
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
Sponsored content





Борба за живот без тютюнопушене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Борба за живот без тютюнопушене   Борба за живот без тютюнопушене Empty

Върнете се в началото Go down
 
Борба за живот без тютюнопушене
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Personal Creations :: Дневници-
Идете на: