Passive Aggressive

Hello, stranger.

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Режисьори

Go down 
АвторСъобщение
Joker
coldplayer

Брой мнения : 530

ПисанеЗаглавие: Режисьори   Сря Май 06, 2009 5:55 pm

ооооокей. той е художникът, който рисува по бялото платно наречено "актьор". той е композиторът, който съставя мелодията на киното чрез своите захарибахаровбрадпитстивбушемимерилстрийп-ноти. той е кукловодът на "театъра" пред и не пред камера. той е Режисьорът.
и, чувствам се тъпо, че ще го задам, но тук следва, разбира се, въпросът - кои са вашите любими режисьори? не искам да са ви докоснали, искам да са ви бръкнали в червата и да са обърнали сърцето ви наобратно, след което да са се изпикали върху любимото ви цвете и вие все още да ги обожавате.
аз да започвам ли? ъъ. да. така.
куентин тарантино. моят извратеняк. човекът, който не се притеснява да бъде откровено груб, не крие кървавите сцени и погнусява 2/3 от зрителите си. човекът, който накара Майкъл Мадсън да изиграе най - добрата си роля на злодей евър. (и въпреки всичко Mr. Blonde е един от любимите ми персонажи)
дааа, даа, и той се продаде на Холивуд до някаква степен, но има достатъчно пари и власт, че да контролира заснемането на филмите си и пак да ги прави бру-тал-ни. е, извинете, той е човекът, който, с бюджет по-малък от милион и половина, успя да докара актьори като Стив Бушеми, Тим Рот, Харви Кайтел и Майкъл Мадсън в първия си филм.
времето обаче напредва. не мога да пиша романи. нататък.
гай ричи. има много интересен начин на заснемане. не обича много приближените планове, но и не снима в масовка. това ми допада. типично е за доста режисьори, но пък филмите му са доста изпипани и непукистки. страшно удоволствие е за мен да следя развитието му. продава се, но остава интересен. да.
джузепе торнаторе. ще се цитирам от еб:
Цитат :
той е.. прекрасен. филмите му са страшно красиви, изпипани. шедьоври. музиката, настроението, атмосферата, сюжетът и актьорите - всичко се съчетава в една прекрасна мелодия за душата, очите и сърцето.

серджо леоне. каквото и да си говорим, колкото и страхотни да има в нямото кино, той е най - добрият създател на уестърни. силни са, стилни са и те грабват. пренасят те в дивия запад без дори да се усетиш. не можеш да отлепиш очи от идеално изразяващата гениалността на героя му физиономия на господин клинт.
но кратко, кратко.
стенли кубрик. абсолютен мастър на mystery/thriller филмите. ама не като сегашните трилъри. ИСТИНСКИТЕ.
умее да подбира актьорите си, винаги лицата им са подходящи за филмите му. не само, че самите актьори са страхотни, но и излъчването, формата на лицата и очите им не може да пасва по - добре на сюжета.
емир кустурица. нашенска му работа. феерия от цветове, мелодии и истории.
федерико фелини. е, той вече прави Киното в най-истинския му вид. обича масовката и обширните сцени, но същевременно не се въздържа от близки планове, които също са направени силно. филмите му, буквално и преносно, са големи. обширните сцени при него са доста изпипани и декорите и хората не се разминават, а се допълват. страхотен, страхотен. абсолютен професионалист, залага на психическото въздействие (за което му помага и обема на сцените, всъщност) и не се страхува да използва различни похвати в творбите си. като цяло е доста въздействащ и запомнящ се.
режисьорите от нямото кино сега няма да ги коментирам, защото са много по - сложни и деликатни, трябва доста да поизпипвам мнението си, а време нямам. както и театралните.
вие сте.

Lilly.
Anything but ordinary

Брой мнения : 1439
Местожителство : in your eyes.

ПисанеЗаглавие: Re: Режисьори   Вто Дек 29, 2009 10:18 pm

Не разбирам особено,даже никак.
И да имам любим режисьор не го знам по простата причина,че не знам режисьорите на повечето си любими филми.А и да ги знам не съм гледала нищо друго тяхно,за да имам някакво цялостно и поне малко обективно мнение.
Единственото име,което мога да посоча,е това на Сам Мендес.Заради 'Американски прелести' и 'Пътят на промените'.
Защото значат много за мен,защото той чрез тях ми е дал нещо и защото за мен са олицетворение на истинското кино изкуство

I make no apologies for how I chose to repair what you broke.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://www.myspace.com/k0k0ska

Режисьори
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Ронал варваринът
» Последният кораб