Passive Aggressive

Hello, stranger.

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Хъшове

Go down 
АвторСъобщение
heart-shaped box
Агресивен

Брой мнения : 50

ПисанеЗаглавие: Хъшове   Сря Мар 04, 2009 9:20 am

омфг, кефи ме о.0
"Той ме псува на майка" "Абе ти какво се убиждаш, нали си сираче" <3
Македонски и попчето ме кефят, онзи ,как му беше името, с шапката и очилата не ме кефи.
А, и нашите са опзнавали онзи грозният. Уф. Бахти. Много ми куцат имената. Се едно. Изгубена станка 4евър.
Както и да е, да обясня се пак за какво се разправя.

Цитат :
След изключителния успех на спектакъла "Хъшове" в Народния театър режисьорът Александър Морфов ще снима игрален филм и сериал в шест части за БНТ по текстове на Иван Вазов. Екранизациите се продуцират от националната телевизия. Всяка отделна тв серия ще бъде 54 минути. Игралната версия ще се разпространява в кината.

Режисьорът в сътрудничество с изпълнителя на една от главните роли в постановката - Руси Чанев, е автор и на сценария. В екипа им се включва и драматургът Христо Бойчев, който спечели наградата на Британския съвет в Лондон за нова драматургия за "Полковникът птица".

Поводът за екранизацията на повестта "Немили-недраги" е 130-годишнината от Априлското въстание, а идеята идва след небивалия интерес към театралния спектакъл на Морфов, съобщиха от управителния съвет на БНТ. Постановката спечели три от театралните награди "Аскеер" - за спектакъл на годината, режисура и водеща мъжка роля на Валери Йорданов като Бръчков, триумфира и на наградите "Икар". Критиката отбеляза типичните за Морфов изненадващи режисьорски решения, виртуозното използване на сценичното пространство, майсторската актьорска игра, съчетани с паралела на предосвобожденски и съвременен прочит на темата за емиграцията. Тези качества бяха оценени от изкушените и от младите зрители. За това допринесе и музикалната стилистиката на постановката - редом с традиционните румънски мелодии звучи Where The Streets Have No Name на U2, валс, оперна ария и “Бял кон” на Владко Стефановски.

“Постановката е ценна със своята достоверна и модерна изява на “овехтели”, но и вечни ценности и стремежи във време, в което над милион българи живеят извън България. И това не звучи фалшиво, старомодно, скучно. Тъкмо обратното - “Хъшове” е пример за това как подобна история може да бъде наистина почувствана и изживяна емоционално от българската публика в днешно време", казва Морфов за работата си в Народния театър. Режисьорът, който напоследък поставя в Русия, има опит и като актьор, и като режисьор в киното. Неговият филмов режисьорски дебют беше "Хълмът на боровинките".

Засега не е известен актьорският екип на бъдещия филм. За театралния спектакъл Морфов беше заложил и на Валентин Танев, Христо Мутафчиев, Валентин Ганев, Димитър Рачков, младите братя Деян Ангелов и Дарин Ангелов, Рени Врангова, Чочо Попйорданов, с повечето от които е работил и в други постановки.

Филмовият център към БНТ неотдавна завърши друг филм - седемсерийния сериал "Патриархат" под режисурата на Дочо Боджаков и сценарий на Георги Мишев се очаква да бъде пуснат до края на годината по БНТ.

Източник : Dnevnik.bg [quote]
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://heart-shapedbox-xsidx.blogspot.com/

Хъшове
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1