Passive Aggressive

Hello, stranger.

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

Share | 

Българско кино

Go down 
АвторСъобщение
Ninsey
Ужасно Пасивен

Брой мнения : 121

ПисанеЗаглавие: Българско кино   Чет Яну 15, 2009 11:57 pm

Мисля,че трябва във форума повече да се споменават българските филми.Причините са много.Първо,че това е нашето,родно,собствено изкуство.Второ - наистина си струва.Трето - актьорите са легенди.Четвърто - има толкова добри песни от саундтраците.Заслужава си да се чуят.
Enough?

Та,конкретните ми въпроси са дали мислите,че българското кино има бъдеще.Кои филми сте гледали?Любими актьори,актриси,сюжети,цитати,музика...

[Макар и да правя темата,не съм съвсем наясно с нея.В смисъл,че не съм гледала много бг филми и за тази година съм си поставила за цел да напредна в това отношение. Smile]
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Luni4ka
Агресивен

Брой мнения : 62
Местожителство : Lazy Town

ПисанеЗаглавие: Re: Българско кино   Съб Яну 17, 2009 3:29 pm

ВОЙНАТА НА ТАРАЛЕЖИТЕ, НА ВСЕКИ КИЛОМЕТЪР, ОРКЕСТЪР БЕЗ ИМЕ, НЕОЧАКВАНА ВАКАНЦИЯ, ВРЕМЕ РАЗДЕЛНО, КОЗИЯТ РОГ.

Толкова много класически български, уникални, незабравими филми. И толкова много наистина очерователни и талантливи актьори:Стефан Данаилов, Григор Вачков (бащата на Марта Вачкова), Георги Черкелов, Петър Слабаков, Велско Кънев, Георги Мамалев, Антон Радичев, Йосиф Сърчаджиев (бащата на младата актриса Александра Сърчаджиева и дъщеря на друга прословута БГ актриса Пепа Николова), Аня Пенчева, Катерина Евро, Стоянка Мутафова и много, много други. И толкова малко се показват по БЪЛГАРСКАТА ни телевизия. Изобщо в България, българското не е на мода. Но това е друга тема.
Старите български филми са шедьоври, ново БГ кино не гледам, не искам да се разочаровам, защото имам прекалено високи очаквания.
Радвам се, че напоследък започна наистина да се прави кино у нас. Усеща се развитие. След "Клиника на третия етаж" мина доста време. А беше хубав сериал, с наистина добре подбрани актьори. ТЯ и ТОЙ е много популярен сит-ком, но взе да губи славата си, а и не е съвсем български, чужда продукция е, но да го сложим в графата БГ. Хотел България бързо загуби популярност, заради стремежа си да прилича на американска сапунка. Беше леко смешно. Сега има нов БГ сериал, по Нова, но още не съм имала възможност да го гледам. Вярвам в българското кино, имаме прекрасни актьори и актриси, както и режисьори, а и всичко става с времето, ако не опитваме да правим кино, как ще разберем дали ни бива?
Broken
Ужасно Пасивен

Брой мнения : 122

ПисанеЗаглавие: Re: Българско кино   Нед Мар 22, 2009 7:46 pm

Любимият ми е " Оркестър без име " .
Толкова позитивни емоции ми носи ^^ Толкова добре играят актьорите. Просто бих могла да го гледам 100 пъти и съм сигурна , че не би могъл да ми писне.
Lilly.
Anything but ordinary

Брой мнения : 1439
Местожителство : in your eyes.

ПисанеЗаглавие: Re: Българско кино   Пон Апр 20, 2009 12:17 pm

Моят фаворит си остава 'Лавина'. :] За първи път го гледах като мноого малка с дядо ми,но още имам спомен.После съм го гледала още много пъти,защото това е един от филмите,които всеки следващ път ми въздействат не по-малко от първия.
След това се нареждат Козият рог и Вчера. :] Страшно много са български филми,които обичам : Дами канят,Войната на таралежите,Оркестър без име,Куче чекмедже,Мъжки времена,Осъдени души,На всеки километър.Толкова са много добрите български филми,а често мои приятели са скептично настроение само защото е български филми.Освен българските класики от преди толкова години има и добри нови попадения като Дзифт например,който изключително много ми хареса ^^ Сега очаквам по кината да тръгне Прогноза надявам се и той да не ме разочарова. (:

I make no apologies for how I chose to repair what you broke.
Вижте профила на потребителя http://www.myspace.com/k0k0ska
submarine
Агресивен

Брой мнения : 41

ПисанеЗаглавие: Re: Българско кино   Пет Дек 04, 2009 2:33 pm

сега се сетих,че Обожавам 'да обичаш на инат',един от най-хубавите филми,които съм гледала изобщо
и повечеето които са изброени,но сега страшно много ми се гледат 'източни пиеси' и 'светът е голям и спасение дебне отвсякъде'
Fallen Angel
Тотално Агресивен

Брой мнения : 226
Местожителство : moon..

ПисанеЗаглавие: Re: Българско кино   Съб Дек 05, 2009 5:44 pm

Не съм гледала много български филми, не съм най-големия киноман, рядко гледам филми освен ако не съм болна. (: Най-любимия ми български филм е Маргарит е Маргарита. Ами не знам какво да коментирам. (: Аз съм от ония хора, които във филмите не откриват много, а дори и когато открият не могат да го опишат.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Българско кино   

Българско кино
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1