Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Дзифт

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Joker
coldplayer
Joker


Брой мнения : 530
Join date : 28.09.2008

Дзифт Empty
ПисанеЗаглавие: Дзифт   Дзифт EmptyЧет Дек 04, 2008 2:14 pm

"Дзифт" представлява жанрова комбинация от ретро-соц и нео-ноар. Филмът реализира атракционно пътуване назад във времето към една вече разпиляна социалистическа действителност по жанровите закони на черния филм. Действието се развива в една нощ. Главният герой по прякор Молеца излиза от затвора в началото на 60-те години, за да попадне в един напълно нов и непознат за него свят - светът на социалистическа София.

Влязъл в затвора непосредствено преди девети септември 1944, Молеца е излежал присъда за убийство без да е убиецът. С излизането му на свобода, още с прекрачването на прага на затвора започват катастрофални перипетии и бясна надпревара с времето. Молеца се измъква от абсурдни ситуации и смъртоносни капани, заложени от униформени копои на вездесъщата тоталитарна държава. В търсене на истината за миналото си той се сблъсква с паноптикум от гротескни типове, населяващи асфалтовата джунгла на града.

Трескавият бяг на Молеца очертава картата на една ретро София – крайни квартали, централната банята, Каналът, поликлиниката, черквата, кръчмата, Мавзолеят, нощният бар, гробището. Тази фатално задъхана нощ е наситена с резки обрати и перипетии, халюциниране, биографични скокове в предкомунистическото минало, сантиментални срещи с някогашната любима, предателства, мирогледни сривове и разобличения. Краят идва с настъпването на новия ден във фургона на гробарите, където тайните излизат наяве.



велик.
а и попринцип обожавам Захари Бахаров.
и филмът е велик, да.
да видим кой друг го е гледал (:



п.п. това е моето мнение копирано от Егмонт.
Върнете се в началото Go down
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Дзифт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дзифт   Дзифт EmptyЧет Дек 18, 2008 7:26 pm

Лелееееееееее.
Точно след края,когато запалиха лампите,стоях с отворена уста.Буквално.И точно това си мислех 'лелееееееее'
Не помня когато за последно бях гледала някой толкова странно интересен филм.Някак си го свързах с Closer,ноо просто наистина не знам какво да кажа.Както и да го опиша,колкото и пъти да повторя думата 'велик' не стига.Просто трябва да се гледа.Да,наистина имаше моменти,на които просто се пръсках от смях,да имаше секс сцени,но всичко беше направено страшно красиво.Вулгарно и красиво.А тези думи аз не използвам често в едно изречение.
Ааа и Руши на барабаните. <3333
Да,хареса ми. :]
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
 
Дзифт
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Кино и Телевизия-
Идете на: