Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Коледни подаръци

Go down 
+5
Midnight sun
Lilly.
~yellow~bunny~
Fallen Angel
Christine Joe
9 posters
АвторСъобщение
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyНед Ное 16, 2008 9:04 pm

Коледното настроение вече се носи из улиците с пълна сила.И някои дори вече го усещат *гледа към Миш* Някои от централните магазини вече са претрупани с коледни украси и артикули.Не знам за вас,но първото нещо,което на мен ми идва наум като ми кажат "Коледа",това са топлите зимни вечери със семейството край елхата и...подаръците.Естествено когато един подарък е хубав,няма значение дали е коледен или не,но за мен коледните подаръци са най-хубави.Просто ти напомнят за приятно прекарано време и ти става едно хубаво като ги погледнеш.Има хора,които предопочитат да правят по-практични подаръци,а не просто поредния сувенир.Има такива,които държат повече на втория тип подаръци,които са за украса или за да напомнят нещо определено.Вие какви предпочитате?И изобщо правите ли подаръци за Коледа,ако да,кой от тях е бил най-доброто ви "попадение",и съответно кой е бил най-хубавият подарък,който са ви правили?Пускам темата ,защото отчаяно се нуждая от оригинална идея,която да не изисква много средства.Реших тази вечер да се поразровя малко в интернет по въпроса.Ако и вие сте като мен на този сайт можете да откриете идеята,която търсите ^^
Върнете се в началото Go down
Fallen Angel
Тотално Агресивен
Fallen Angel


Брой мнения : 226
Join date : 08.09.2008
Age : 28
Местожителство : moon..

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyНед Ное 16, 2008 10:00 pm

Аз съм ценител на Коледните подаръци. За мен няма по хубаво нещо от вълнението преди да отвориш тъй мечтания подарък. До преди година, а може би две по това време някъде започвах да харча по-малко, да спестявам. После в един хубав ден малко преди 24 декември копувах подаръци на всичките си близки... За кой парфюм, за кой нещо друго... Както казах до преди година-две.
Празнувахме Коледа на село... Вярна на традицията вечерта оставих дезодорнат за баба, някакъв парфюм за дядо ми, химикал и пиромолив в кутийка за леля, пак в кутийка ключодържател и химикал за баща им... Сутринта се събудих.. щастлива,надяваща се, че се моите близки ще ми благодарят за подараците... Е, очакваше ме изненада. Всичко ме очакваше под елхата, всеки подарък, за който бях спестявала, всяко малко нещо, което бях купила с обич за вески от тях... Стоеше там... беше загубило блясъка си, не беше същото. някъде по опит някой погледна там, усмихна се, благодари ми... Само че не беше същото. Никой не се беше сетил, че съм малко или много сантиментална, че искам една весела коледна сутрин, че не ми е достатъчна баницатата на баба, парите от дядо и т.н.
От тогава правя подаръци само на един човек. За баба ми (другата) миналата година подарих малка кошничка с бонбои. Оцени я. Не беше скъап, не беше пълна с пари, напротив... Имаше двайсетина бонбончета... Знаех, че тя ще я хареса. Знаех, че ще почувства това, което съм искала да и кажа. В крайна сметка подаръкът не е поредния материален предмет...
Върнете се в началото Go down
~yellow~bunny~
Пасивен-Агресивен
~yellow~bunny~


Брой мнения : 350
Join date : 05.09.2008
Age : 29

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyПон Ное 17, 2008 12:11 pm

Мм Коледа...*подсмрък* Имам толкова много спомени от хубавите стари Коледи, прекарани с най-обичаните хора. Разбира се, подаръците са важна част от празника и както сама съм остановила-за повечето хора-те най-много повдигат коледния дух... Laughing
Не обичам да ми правят подаръци за Коледа(пък и за който и да е празник) и аз не обичам да правя подаръци. И не е заради нещо друго, а заради това, че вече подаръците са еднообразни и не могат по никакъв начин да подействат на човека, който ги получи.
Обичах да спестявам, за да мога да зарадвам всички любими хора и да почувстват колко е символичен празникът, но осъзнах, че подаръците само го провалят. Всяка Коледа повечето ми подаряват сувенири, сувенири иии пак сувенири... И какво? Сега всички тези неща лежат някъде под леглото, дори не помня кое от кого е...
Най-хубавият ми подарък беше Хари Потър 7
Laughing (миналата Коледа, макар и малко закъснял подарък). Наистина беше нещо, което силно исках...Истината е, че ми харесва да ми подаряват книги, но когато намекна това, най-често ми се изсмиват и казват, че книгата е глупав подарък...все едно...
Продължавам да подарявам подаръци всяка Коледа.Старая се да бъда оригинална,но рядко се получава. Осъзнавам, че няма смисъл и че никой няма да го оцени, но важното е че го подарявам не от дълг, а от сърце. (:
Върнете се в началото Go down
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyПон Ное 17, 2008 1:16 pm

Мразя ви (:
Навсякъде има коледна украса,коледни реклами..всичко е коледно.
Не ме разбирайте погрешно аз обожавам Коледа,живея за Коледа,но винаги омазвам нещата като много от рано ме обхване коледната треска.Закъсвам в даскало и после се чудя как да си оправям оценките.Рожденият ми ден е януари и се натрупват,и става един безкраен купон ;D
Обичам подаръци.Кой не ги обича?Сигурно е от гледането на прекалено много филми,но преди карах нашите да слагат подаръците в кутии с панделки и бла бла ^^ Сега вече я няма тръпката (: Друго си е да пишеш писмо до Дядо Коледа(въпреки,че миналата тате ме накара ;x)до последно да не знаеш какво ще получиш ии..абе яко е (: Затова обичам Коледа.Заради коледния дух.заради уюта..заради семейството.Истинската Коледа за мен е със семейството,а Нова година си е друга работа :Р
Ако става въпрос за мен съм адски практична и винаги си купувам неща,които знам,че ще има за какво да използвам.Но щом е за подаръци взимам всякакви джунджурии,сувенири,свещи под формата на снежни човеци или еленчета..нещо,което да напомня,че е Коледа. :] От година на година обаче бюджетът ми все намалява xD Уж от рано спестявам,но ги изхарчвам в най-неподходящия момент ;x И парфюми подарявам.И чорапи.И пантофки.
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак
Midnight sun


Брой мнения : 691
Join date : 06.09.2008
Age : 32
Местожителство : scandinavia

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyПон Ное 17, 2008 10:30 pm

Не обичам Коледа... лоши спомени. Да я прекарам с роднините никога не ме е удовлетворявало вътрешно, както би трябвало.
Искам да изживея една немска Коледа - с фахверкхаусите, покрити със сняг, с коледните базарчета пред катедралите, с немски коледни бисквитки (няя други такива, уникални са!), изобщо с целия този уют, който навяват разкази на преживявали го .. и стихове, които ми пълнят душичката Smile Нвм, отплеснах се ^^^
Подарявам много рядко, на заслужили хора .. обикновено нещо мъничко, но пък символно, носещо някакво мое послание. Не съм от тия, които подскачат от радост при подаръци, не са те радосто-носещия елемент ... при моя пълен атеизъм този елемент е моментът, когато зарадвам приятел с подарък Smile
Върнете се в началото Go down
http://museofthor.deviantart.com/
Fallen Angel
Тотално Агресивен
Fallen Angel


Брой мнения : 226
Join date : 08.09.2008
Age : 28
Местожителство : moon..

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyВто Ное 18, 2008 2:16 pm

Аз реших какво ще подяря на приятелките ми... Календари.. Но не какъв да е календар, а такъв с нас самите. С наши снимки, с наши спомени, нашите преживявания. В крайна сметка тази година се разделяме, тъй като сме седми клас и съм решила под годината да пише "Завинаги заедно".
Върнете се в началото Go down
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyСъб Ное 22, 2008 4:11 pm

Fallen Angel написа:
Аз реших какво ще подяря на приятелките ми... Календари.. Но не какъв да е календар, а такъв с нас самите. С наши снимки, с наши спомени, нашите преживявания. В крайна сметка тази година се разделяме, тъй като сме седми клас и съм решила под годината да пише "Завинаги заедно".
Това е толкова мило! : )
Та. Да си дойдем на думата!
Коледа, Коледа, Коледа, зима, Коледа, з и м а! <3
Обожавам. Обожавам всичко свързано с Коледа, със зимата.. снега.. хората.. подаръците.
Хората стават някакси по-добри. Я някой изгледал някой разреваващ коледен филм, я пък другия се сетил че не е лошо да бъдеш добър. Просто. Прекрасно! <3
Обожавам да подарявам подаръци. Говоря по принцип, не само за коледните. Щастлива съм, когато видя как човекът бавно(или бързо) си разопакова подаръкът и след това очите му светват по един много прекрасен начин <3 И обичам и аз да получавам подаръци естествено. ^^ Обичам да ме изненадват. (:
И макар вече да не пиша писма на дядо Коледа, получавам подаръци. Понякога ми дават един голям, защото рождения ми ден, Коледа и Нова година са много близо един до друг. И винаги ще съжалявам за възможно най-глупавия въпрос, който зададох на майка си. Сигурно съм била на 8-9-10 години, но знаех, че те ми оставят подаръци под елхата. И помня как тъкмо бях разопаковала подаръка и изведнъж изтърсвам "Мамо, нали вие с тате ги оставяте?" и тя кво да прави "да." Убих си всякакви илюзии, мисля че все се надявах че ще ми каже че е дядо Коледа. А на следващата Коледа беше м о я т л и ч е н к о ш м а р. :Х Мисля че точно тогава правехме някакъв ремонт и за това с трябваше да спа с мама в хола ( при елхата^^) Сутринта като се събудих.. просто паника. Няма подарък под елхата,майка ми спи, а аз дребосъка намирам някаква шарена торбичка и плюшено мече и пуловер.. и голям рев беше. Един такъв дребосък като мен да си намери сам подаръка за Коледа..Просто.. :Х
Ех, спомени, спомени. Понякога ми се струват иронично смешни.
И все пак.
Коледа fwt! :Р
Върнете се в началото Go down
Nels
Невменяем съм
Nels


Брой мнения : 921
Join date : 05.09.2008
Age : 30

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyСъб Ное 22, 2008 6:04 pm

Коледа е най-най-най-любимият ми празник! Атмосферата е чудесна, приготовленията...и настроението минаги ми е приповдигнато около Коледа. Семейството се събира, става забавно...сняг, сняг, сняг...ох, че несвързано!
Не обичам да търся подаръци. Обичам да купувам, да поднасям, но да търся...не, не и не! Обикаляш хиляди магазини, за да намериш за всеки нещо подходящо.
Спомням си веднъж направих един много символичен подарък на четири приятелки, докато бяхме се събрали и израженията на лицата им, когато ги отвориха ми бяха достатъчни, за да ме направят изключително щастлива.
Обичам, разбира се, да получавам подаръци. Дори и да не са изненада, пак обичам.
Тази година ми е хрумнала идеята да напиша на всеки близък мой човек по едно писмо или бележчица с нещо супер уникално, което съм измислила за тях. Малко е тъпичко, да, обаче пък е интересно, надявам се.
Върнете се в началото Go down
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyНед Дек 27, 2009 1:49 am

Желая да се изфукам с два от подаръците ми за Коледа. Пък Cool

Коледни подаръци P_75620 Коледни подаръци 8xmx77

прекрасни dvd-та, ех.
а при мен раздаването на подаръци беше.. epic fail!
стоя си аз до 2.30, чакам и гледам Декстър, за да съм сигурна, че нашите спят петия си сън, ставам, взимам подаръци, на тъмно отварям вратата и съвсем леко чукнах на бащата книгата в шкафа и мама се разбуди веднага 'Миме? Миме? Какво става? Какво правиш?' аз само съскам 'Спи!' и тате и той взе, че спря озвучаването и само чувам едно провлачено 'Абе какво става тука?' XD
freking epic fail! xD

някой друг да сподели какво е получил? поне най-хубавото?^^
Върнете се в началото Go down
hurricane drunk
cosmic love
hurricane drunk


Брой мнения : 1708
Join date : 04.09.2008
Age : 30
Местожителство : Каварна

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyНед Дек 27, 2009 1:02 pm

О, аз получих пари ;д ииии
едно страхотно мечее <3 Ето го!! :))
Всъщност това е най-големият по обем и най-ценен подарък, който съм получавала
и съм много щастлива.




Пък Мими, случката е готина ;д
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/templesofdeath
Nels
Невменяем съм
Nels


Брой мнения : 921
Join date : 05.09.2008
Age : 30

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyНед Дек 27, 2009 6:36 pm

хах, случката е наистина забавна. Коледни подаръци 111837
И аз получих пари, но предварително казах на всички, че не искам подаръци, понеже събирам за лагер в Австрия. Така че съм доволна от "подаръците" си.
А, да, получих от една съученичка(от разменянето на подаръци) книгата "Боен клуб"(така де, пак си я поръчах...).
Върнете се в началото Go down
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyНед Дек 27, 2009 7:32 pm

Пари,за да няма сърдити.
А и аз като Нел съм си набелязала езиков курс в Хайделберг така че е по-добре от колкото да ми вземат нещо,което няма да ползвам.
Баба ми подари обичайните неща - чорапи,пижама + козметика(колко е хубаво баба ти да е дистрибутор :д)
Мама се върна от Испания преди 2 часа та от там освен купищата храна получих и дрехи. ^^
С част от парите сигурно ще си взема Dior midnight poison,защото направо се разтрепервам само като го видя :д
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
HelterSkelter
Тотално Агресивен
HelterSkelter


Брой мнения : 178
Join date : 22.09.2009
Age : 31

Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци EmptyВто Дек 29, 2009 10:08 pm

Не правя подаръци на семейството. Нито на рожденни дни, нито на Коледа. Не се сърдят, защото и те не ми подаряват :Р Или ако ми подарят, е с един месец закъснение. Няма такова нещо като готов опакован подарък, който да бъде скрит някъде. А и елха нямаме о.О Сигурно затова не съм много по Коледа, а и по празниците като цяло.
Иначе най-много се радвам, ако получа книга (не от майка ми и баща ми, а като цяло). За дрехи много трудно ще ми улучат вкуса, а сувенири не обичам. Но както казах, голямо дърво съм, не се досещам, забравям да честитя, понякога даже забравям, че има празник, пък какво остава за подаръците, нда...
Върнете се в началото Go down
http://4orapche.deviantart.com/
Sponsored content





Коледни подаръци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коледни подаръци   Коледни подаръци Empty

Върнете се в началото Go down
 
Коледни подаръци
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Коледни филми
» Коледни песни

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Свободна зона-
Идете на: