Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Толерантност

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Толерантност Empty
ПисанеЗаглавие: Толерантност   Толерантност EmptyСъб Ное 15, 2008 8:46 pm

Първо сме хора,а после сме различни.

Това ми изникна в главата мисля,че е от една реклама.
Толерантни ли сте?А какво изобщо разбирате под толерантност?Смятате ли нетолерантността за античовешка (: ? Защо xD ?
Нa такава вълна съм. :]
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Midnight sun
Пасо-агресивен маниак
Midnight sun


Брой мнения : 691
Join date : 06.09.2008
Age : 32
Местожителство : scandinavia

Толерантност Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Толерантност   Толерантност EmptyСъб Ное 15, 2008 9:20 pm

ти си човекът с хубавите теми (=

Под толерантност разбирам да приемеш човека такъв, какъвто е, с всичките му недостатъци, които не би трябвало да са толкова важни, ако човекът си заслужава да се опознае. Само че, според мен, трябва да се държи в граници ... всичко ОК, убийте ме, но в един момент хора, към които си толерантен, е твърде вероятно да ти се качат на главата...
Върнете се в началото Go down
http://museofthor.deviantart.com/
missjohnnysmoker
Mrs "I partied too hard"
missjohnnysmoker


Брой мнения : 781
Join date : 16.10.2008
Местожителство : Плевен

Толерантност Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Толерантност   Толерантност EmptyПон Май 18, 2009 8:52 am

Цитата на Емо ми изчерпва цялото мнение по темата...

Цитат :
обвиниха ме,че не съм толерантен
не се почувствах виновен

не уважавам ничие право на каквото и да било

хората,които се наричат толерантни,са шибани лицемери
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/xsolinka
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Толерантност Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Толерантност   Толерантност EmptyВто Ное 17, 2009 11:30 am

реших,че няма смисъл да отварям нова тема за етническата нетолерантност и липсата на всякаква търпимост,защото и без това тук никой не пише.
не знам колко от вас са чули за 'българските Ромео и Жулиета'.Става въпрос за 2ма тинейджъри,момиче и момче,които се хвърлиха пред един влак от любов като момичето умря на място,а момчето в много тежко състояние.Общото с тази тема е,че момчето е циганин и това явно е било главната причина семейството на момичето да забрани да се виждат и те явно са сметнали това за изход от ситуацията.Аз останах втрещена най-вече от коментарите под този клип.Толкова ли ни липсва толерантност,че да искаме и ние 'един Хитлер тука'?Толкова ли сме родолюбци и аз не знам какво,че да искаме с ромите да се случи това сполетяло евреите преди години?Лошото е,че някои наистина го мислят.А това,което са направили двамата влюбени не знам дали има смисъл да го коментирам,защото го намирам за безумно глупаво.Колкото и да са се обичали,да не са можели да живеят един без друг и т.н. това никога не мога да приема за решение,никога.
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Joker
coldplayer
Joker


Брой мнения : 530
Join date : 28.09.2008

Толерантност Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Толерантност   Толерантност EmptyВто Ное 17, 2009 10:05 pm

най-лицемерното, глупаво и шибано извинение за нетолерантност е цитирано две мнения над мене.

аз.. по тая тема имам много да кажа. едва ли ще кажа всичко и едва ли всичко бихте разбрали.
но толерантността е най-важното човешко качество. ТЯ Е, което ни прави хора. ако не си толерантен към живи същества, то тогава спокойно можеш да си сигурен, че дори и да няма Ад, аз ще ти го осигуря. Smile нетолерантността, расизма, сексизма и така нататък са най-идиотските, да, идиотски, безмозъчни, тъпи прояви, на върха на човешката глупост. знам, че сме правили много неща, за които да се срамнуваме, че сме хора, но това, което продължава най-дълго и е най-безсмислено, е това да не уважаваш правото на друг човек на живот. защото това е толерантност - да го оставиш да живее по начинът, който е избрал. ако те притеснява с нещо, ако ти пречи, ако те нагрубява, бие, ограбва или каквото и да е друго, тук вече не става въпрос за толерантност, а за справедливост, защото той самият не проявява първата към теб. но никой, повтарям, НИКОЙ няма правото да съди живо същество заради цвета на кожата, сексуалната ориентация, пола, религията, социалният статус, държавата или предпочитанията му. всички сме дошли от едно и същно мръсно и кърваво място и свършваме по един и същи начин - под земята. ти нямаш право да отнемаш радостта или още по-лошo - живота на някого другиго само защото е черен, бял, кафяв, зелен, червен, жълт или син. и нямаме право да си играем на богове като се смятаме за по-висши от останалите.
да ви го начукам в кривото виждане, кажете ми, че няма сгрешили българи, кажете ми го! кажете ми, че няма българи убийци, изнасилвачи, крадци. кажете ми го! но винаги се вдига повече шум около малцинствата ни. винаги! не ги оправдавам. но не заклеймявайте цели милиони хора заради шибаните си предразсъдъци! хората с предразсъдъци трябва да си живеят в друга държава, на далечен остров и да си се избиват помежду си. към едно съм нетолерантна - това е към нетолерантни хора.

има само една раса и това е човешката. има само една вяра и тя е към нещо висше. имаме само един дом и той е Земята. и никой от нас не е цвят, всички сме хора. набийте си го в главичките.
Върнете се в началото Go down
Moriline
Пасо-агресивен маниак
Moriline


Брой мнения : 636
Join date : 14.12.2008
Age : 31
Местожителство : Вселена от акварел

Толерантност Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Толерантност   Толерантност EmptyВто Ное 17, 2009 10:18 pm

За да не повторя нещо от мнението на Жокера, просто ще дам пример.

Баща ми: (псувня по адрес на турците и циганите и скучна тирада за това, как те ВСИЧКИ трябва да бъдат доведени до геноцид)

Аз: Усещаш ли, че това поставяне под общ знаменател е глупаво?

Баща ми: Нищо не разбираш ти. Имам право да мразя всички турци..

Аз: Не можеш да мразиш ВСИЧКИ турци по простата причина, че не познаваш ВСИЧКИ турци. Какво е това"всички", което използваш??

Баща ми: Виждал съм достатъчно от тях. А ти не си. Познавам ги по-добре от теб. И спокойно мога да кажа, че са арогантни, мръсни, подли, етс (не помня точни определения)

Аз: Колко си виждал, човече? 20, 30? Изобщо ли не се срамуваш от себе си, когато започваш нападките си срещу"всички", срещу цяла една раса?

Баща ми: Не.

И те така. Няма убеждаване. На някои хора дори оправдание не им трябва за нетолерантността им.. Аз не мога така.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Толерантност Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Толерантност   Толерантност Empty

Върнете се в началото Go down
 
Толерантност
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Свободна зона-
Идете на: