Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Coldplay

Go down 
+3
Ninsey
Lilly.
Joker
7 posters
АвторСъобщение
Joker
coldplayer
Joker


Брой мнения : 530
Join date : 28.09.2008

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Coldplay   Coldplay EmptyСря Окт 22, 2008 7:36 pm

Coldplay are an alternative rock band formed in London, England in 1998. The group comprises vocalist/pianist/guitarist Chris Martin, lead guitarist Jonny Buckland, bassist Guy Berryman, and drummer/multi-instrumentalist Will Champion. Coldplay have sold 40 million albums, and are also known for their hit singles, such as "Yellow", "The Scientist", "Speed of Sound", "Fix You", "Viva la Vida" and the Grammy Award-winning "Clocks".
Coldplay achieved worldwide fame with the release of their single "Yellow", followed by their debut album, Parachutes (2000), which was nominated for the Mercury Prize. Its follow-up, A Rush of Blood to the Head (2002) won multiple awards such as NME's Album of the Year. Their next release, X&Y (2005), received a slightly less enthusiastic yet still generally positive reception. The band's fourth studio album, Viva la Vida or Death and All His Friends (2008), was produced by Brian Eno and released again to largely favourable reviews. All of Coldplay's albums have enjoyed commercial success.
Coldplay's early material was compared to acts such as Radiohead, Jeff Buckley, U2, and Travis. Since the release of Parachutes, Coldplay have drawn influence from other sources, including Echo and the Bunnymen, Kate Bush and George Harrison on A Rush of Blood to the Head, Johnny Cash and Kraftwerk for X&Y and Blur, Arcade Fire and My Bloody Valentine on Viva la Vida. Coldplay have been an active supporter of various social and political causes, such as Oxfam's Make Trade Fair campaign and Amnesty International. The group have also performed at various charity projects such as Band Aid 20, Live 8, and the Teenage Cancer Trust.


любовта на живота ми. (:
любима група е меко казано. аз живея чрез тях.
каквото и да кажа ще е малко.
затова - вие сте (:

(извадката горе е от уикипедия)
Върнете се в началото Go down
Lilly.
Anything but ordinary
Lilly.


Брой мнения : 1439
Join date : 04.09.2008
Местожителство : in your eyes.

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay EmptyСря Окт 22, 2008 8:03 pm

Обожавам ги. ^^
Няма ден,в който да не ги слушам.Успокояват ме,понякога ме натъжават,но ми действат като наркотик.^^ Пристрастяващи са.
Най-най-любимата ми тяхна песен си остава 'Green eyes'.След нея се нарежда Fix you *поглежда към подписа си* Като цяло първият албум е доста добър.Clocks също е прекрасна. (: От втория фавори ми е 'Parachutes',а от третия,както вече казах,'Fix u' и 'What If'.Viva la vida ми е безспорен любимец :Р Особено Lost <33 Акустичната версия <3 И текстовете на 'Viva la vida' и 'Such a rush'.
Абе с 2 думи - Обичам ги :Р
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/k0k0ska
Ninsey
Ужасно Пасивен
Ninsey


Брой мнения : 121
Join date : 04.09.2008

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay EmptyСъб Окт 25, 2008 2:27 pm

Ааа,Колдплеееей! ^_^
Обичам ги.Правят едни от най-прекрасните песни на света!Много са леки,протяжни,бавни,смислени,замислящи,емоционални...Which means I love them.Винаги,когато не мога да заспя,си пускам For You и след минута-две се унасям.Smile
Други любими песни....Yellow,Fix You,Clocks,What If,A Message,Don't Panic... =]


<3
Върнете се в началото Go down
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay EmptyСъб Окт 25, 2008 2:45 pm

Имат хубави песни, но честно казано не ги харесвам много.
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
Broken
Ужасно Пасивен
Broken


Брой мнения : 122
Join date : 06.11.2008
Age : 32

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay EmptyЧет Яну 29, 2009 7:28 pm

Обичам ги да ^^ Имат невеероятни песни. Strawberry swing <3 мога да я слушам милион пъти Smile
Върнете се в началото Go down
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay EmptyПет Яну 30, 2009 11:12 pm

Оо, обичам! <3
Знам сравнително малко песни, но вече съм на път да тегля дискографията. ^^
Правят страхотна музика, някак хем успокояваща, хем надъхваща.. хм, не мога да намеря точната дума. ^^
Много обичам Green Eyes, Rush of Blood to the Head и Lost.. но все още съм в процес на зарибяване, така че ще едитвам.
^,..,^
Върнете се в началото Go down
Fantageroiche
Пасо-агресивен маниак
Fantageroiche


Брой мнения : 555
Join date : 01.05.2009
Age : 33
Местожителство : Русе, България

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay EmptyСъб Май 09, 2009 3:52 pm

На пук на всички, които ги обвиняват в плагиатство заради Viva la vida.. поздрав с песента Wink Страхотен албум извадиха, а и цялата им дискография е убиец..аз лично ги открих със Clocks, беше една от най-популярните им песни вече като почнах да ги слушам (:
Върнете се в началото Go down
http://avtora.com
Sponsored content





Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay Empty

Върнете се в началото Go down
 
Coldplay
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Passive Aggressive :: Музика-
Идете на: