Passive Aggressive
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Passive Aggressive

Hello, stranger.
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Конкурс!!!

Go down 
+5
|Sun's.smile|
Fallen Angel
Joker
hurricane drunk
Christine Joe
9 posters
АвторСъобщение
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyПон Окт 06, 2008 8:55 pm

Такааа,здравейте! (:
Допитах се до няколко човек ( двама :Р ) и реших.Конкурсът ще е на тема "Есен".Можете да изпращате есета,стихотворения,приказки,разкази,съчинения и за каквито други се сетите литературни произведения.Заявките си давайте в тази тема до 9.10.2008 г. След това ще заключа темата и ще чакам произведенията ви в срок от една седмица,но това ще го уточняваме после.
Единствените условия са:

да е смислено това,което напишете,независимо дали е стихотворение или разказ
за размера,ако е стихотвоение да е повече от два куплета,а ако е разказ нека е повече от 12 изречения
тъй като ще изясним темата за журито малко по-надолу в поста,ще кажа само,че едно от нещата,за които ще гледа то е да е правилен текстът,в какъвто и вид да е.Просто мисля,че за никого не е приятно да гледа хубав текст,но пълен с правописни и пунктуационни грешки Smile

След като е конкурс,значи ще има и победител,логично.Ако се навият повече хора ще го направим с три първи места.Но това ще се види после.За победителят като награда все още съм измислила единствено ранг "литературен герой" или нещо от типа-още не е решено-,които ще седи месец.Ако Миш има да предложи още нещо като награда,нямам нищо против.
Ще има и жури,естествено.Първо мислех потребителите да решат,но после реших,че не е добра идея,защото всеки си има приятели тук и някакси изборът ви може да бъде повлиян не толкова от творбата,а от нещо друго ^^ За това решихме,че журито ще се състои от трима човека.Единият ще съм аз.Така предложи Светлето,тъй като съм мод на секцията.Аз не познавам повечето от вас и не мисля,че ще имам удоволствието да влияя на оценката.Творбата ще се оценява на база на горните условия.Обаче все пак аз размислих и реших да включа и потребителите.Така че оценката ще се състои от оценката на журито и гласовете на другите потребители.Накрая творението ще получи рецензия от журито.
Важно:Ако няма интерес,горните срокове,които поставих,ще се удължат,но се надявам да няма просрочка.
Мисля,че после може да уточним как ще става гласуването на останалите потребители,неучастващи в конкурса.Нека първо видим как ще потръгне.Е,вие сте Smile
Победителят ще може да измисли темата за следващия конкурс,дано се стигне до там,ще се радвам.
Тримата души от журито са известни вече: Angie,Brin и аз,Christine .И така,да направим все пак списък,до момента са дали зявка Fallen Angel,Joker,Lasimaalus.

Чакаме Joker да си даде "пътните бележки" и сме готови за тържествено откриване ;D


Последната промяна е направена от Christine на Сря Окт 15, 2008 5:40 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyПон Окт 27, 2008 6:13 pm

Поради липса на муза Надя няма да участва,тъй че оставате двечки ^^
И тъй...
Fallen Angel написа:
Конкурс!!! C12594c0

а,
Lasimaalus написа:
Беше октомври

Беше октомври и човекът вървеше по тясна уличка, загърнат в износеното яке от изкуствена кожа което носеше вече почти четири години. Падаше нощ, застудяваше и човекът бързаше по пътя към студеното си тридесетгодишно жилище, нервно подритвайки купчинките окапали листа. Мислеше си с досада как едва ли не целият му живот бе минал напред и назад по тази същата уличка, по пътя за и от работното място. Телефонът му иззвъня, нарушавайки сивата тишина с противен пронизителен звук. Човекът заговори в слушалката на онзи от другата страна, чията физиономия с удоволствие би разбил на съставляющите я части, че и по-малко, но не го правеше, защото въпросната гад бе собственият му шеф. Тонът на човека бе по-малко мазен и раболепен от обикновено, тъй като бе раздразнен от тъжното време, от тъгата във въздуха и отпускащата атмосфера на квартала, в който живееше. Докато отговаряше за пореден път с "Да, господине", "Разбира се" и "Абсолютно съгласен съм", за пръв път му хрумна идиотската идея, че може да живее по съвсем различен начин и да промени всичко това. Човекът махна с ръка раздразнено, отпъждайки досадната като октомврийски студ мисъл от главата си и продължи разговора, по-скоро това, което наричаше той "разговор с шефа". Така и не усети кога последният блед намек за октомврийска дневна светлина изчезна. Задуха вятър. Изведнъж подритваните от човека до преди малко листа се извиха като вихрушка около него, изпълниха сякаш целия свят, обкръжиха човека и той изпадна в паника. Вятърът отнесе със себе си телефона и гневните крясъци на шефа. Човекът отвори уста да изпсува, да изкрещи, да си напомни, че е жив, и октомврийският вятър, студен, жив и лепкав, го изпълни. ВИхрушката от листа го удряше безмилостно по цялото тяло, възприятията му изчезнаха, за да дирят други и по-приятни неща за възприемане и пълния с листа свят избледняваше, пометен от октомврийския вятър....
Беше октомври. Човекът така и не се прибра у дома.



От сега нататък сте вие.Вие,така да го кажем,правите половината от оценката.Казвате човекът ,който мислите,че трябва да спечели и добро основание за това. ^^
Върнете се в началото Go down
hurricane drunk
cosmic love
hurricane drunk


Брой мнения : 1708
Join date : 04.09.2008
Age : 30
Местожителство : Каварна

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyСъб Ное 01, 2008 2:01 am

Ами, знам ли,прочетох и двата разказа и съм наистина много раздвоена. Не мога да кажа кое точно ми хареса повече.

Fallen Angel, хареса ми началото, след това ми стана някак...далечно?
И честно казано, напомня ми за много неща този разказ. Хубав е, наистина, имаш стил на писане, но как да кажа... Не е като нещо... ново? Да, ново мисля, че е точната дума.

Lasimaalus - уоу, още когато прочетох ''износеното яке от изкуствена кожа което носеше вече почти четири години'', си представих един много готин... ох, искам да кажа, че ми хареса начинът, по който си описала чувствата на човека, предадени са много добре според мен, и се усещат от читателя. А с финалното изречение... бррр, честно казано ме побиха тръпки (в добрия смисъл на думата). Едно такова.. Сякаш всичко се обръща изведнъж, не е написано като някакъв ... дневник, в който си изливаш чувствата.
Върнете се в началото Go down
http://www.myspace.com/templesofdeath
Joker
coldplayer
Joker


Брой мнения : 530
Join date : 28.09.2008

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyСъб Ное 01, 2008 10:11 pm

избирам Lasimaalus. много по - оригинално е написано, освен това оставя читателя да мисли сам за себе си. не ти навира основната идея в носа, кара те да я намериш. докато другият разказ е малко по - .. клиширан.
Върнете се в началото Go down
Fallen Angel
Тотално Агресивен
Fallen Angel


Брой мнения : 226
Join date : 08.09.2008
Age : 28
Местожителство : moon..

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyНед Ное 09, 2008 10:06 pm

Какво стана? Други резултати няма ли да видим? scratch
Върнете се в началото Go down
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyПон Ное 10, 2008 3:36 pm

Ако говориш за оценката на журито,то поне още един човек трябва да гласува ( -.- ) и ако след това никой не даде глас,ще има оценка и от журито.
Върнете се в началото Go down
|Sun's.smile|
Невменяем съм
|Sun's.smile|


Брой мнения : 950
Join date : 04.09.2008
Местожителство : На перваза

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyПон Ное 10, 2008 9:02 pm

Аз пък ще гласувам за Fallen Angel... Ама.. сега часта с обоснованото мнение...
Много харесвам началото и края, особено края... Просто по ми харесва (
:
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/love2smile
~yellow~bunny~
Пасивен-Агресивен
~yellow~bunny~


Брой мнения : 350
Join date : 05.09.2008
Age : 29

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyПон Ное 10, 2008 11:02 pm

Не мога просто да пропусна темата...
Харесват ми и двата текста, защотоооо...:

Fallen Angel - началото е много хубаво, но като цяло идеята не е нещо ново и все пак важното е, че успях да почувствам магията на есента от разказа ти (:

Lasimaalus- Доста оригинално е написано, някак ми стана тъжно, в същото време носталгично...И краят...края е страховит...а аз съм привърженичка на подобни краища
Laughing

Гласът ми е за Lasimaalus, все пак (:
Върнете се в началото Go down
Lunatic
heart beat double time
Lunatic


Брой мнения : 1810
Join date : 03.09.2008
Местожителство : midnight boom

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyВто Дек 09, 2008 11:38 am

Абе, Вики, какво стана с тоя конкурс? xD

Оу.
Досега не бях чела разказите *shame on me* , но вече са прочетени.
Повече ми харесва на Ден, така де Lasimaalus. Ъъъ.. гласувам за нея. xD
Просто оставя читателят да си прави своите изводи, и е някакво не толко изтъркано от "употреба". И cамият стил на писане ми допада повече. ^^
Fallen Angel, хубаво е, постарала си се, но както каза Надето просто е по-клиширан. (:
Върнете се в началото Go down
Fallen Angel
Тотално Агресивен
Fallen Angel


Брой мнения : 226
Join date : 08.09.2008
Age : 28
Местожителство : moon..

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyВто Дек 09, 2008 10:13 pm

Може ли да защитя творбата си? В смисъл такъв няма да гласувам за себе си, никога не бих паднала толкова ниско. Просто искам да изкажа мнение.
Първо относно моята творба... Не казвам, че е перфектен никога не съм го твърдяла за нещо мое и няма да започна да го твърдя сега.. Дотук във всеки от коментарите (в почти всеки, поправка) се говореше за това, че е клиширан. Може да е така, но не смятам, че това не го прави добър. Понякога клишето гооври най-голямата истина и най-красиво. Не съм се засегнала от коментарите, може би малко само от един, няма да кажа кой, не искам да обиждам никого. Това са си лично моите изводи и моето мнение.
За другата творба. Хареса ми. Има добри попаданеие, макар че по принцип не харесвам това оригиналничене. Края ми харесва. Последното изречение. въздейства...
Няма да гласувам, защото както казах няма да гласувам за себе си никога, а други разказ... е, аз понякога предпочитам клишето.
Сега преспокойно можете да ме напишете за най-голяма драка... (:
Върнете се в началото Go down
Joker
coldplayer
Joker


Брой мнения : 530
Join date : 28.09.2008

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyСря Дек 10, 2008 1:37 pm

усещам, че моето мнение те е засегнало, но целта ми далеч не беше такава :/ просто аз така си говоря, малко.. грубо. съжалявам (:
тъй де, ако не е било моето мнение.. радвам се xD
Върнете се в началото Go down
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyСря Дек 10, 2008 8:58 pm

Flying Mouse написа:
Абе, Вики, какво стана с тоя конкурс? xD
Ами,много се извинявам,но нямам никакво време,абсолютно сериозно,не се засичам много много със журито по скайп,а и предполагам,че искате да е нещо по-дълго и може и да се проточи,но предполагам,че зимната ваканция(знааам,далече е) ще е готова рецензията.
Върнете се в началото Go down
Angie
Тотално Агресивен
Angie


Брой мнения : 318
Join date : 28.09.2008
Age : 30
Местожителство : Малкия свят на малките хора

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyВто Дек 30, 2008 1:35 pm

Е, нека се поразпростра и аз, не съм от най-добрите в тези неща, но оценявам така както аз чувствам и мисля.

Fallen Angel, прочетох няколко пъти разказчето ти и да, вярно, че е хубаво написано, нежно е и имаш много добри и образни сравнения, които наистина те карат да се почувстваш сякаш мирише на есен и виждаш врабчето и чуваш всичко, което се описва в разказа ти. Все пак, имаш доста неясен стил, неясен, имам в предвид, неизграден. Четиристишието накрая не ми хареса - може би защото внезапната смяна проза-поезия ми дойде в повечко, а и разбирам, че си се опитала да го вплетеш в него, но не мисля, че се е получило много успешно. Все пак има хляб в теб - продължавай да пишеш и знам, че неяснотите в стила ти ще се изчистят. Всичко е въпрос на много тренировки и непрестанно писане.Също съм готова да подкрепя Надя - идеята за есенна меланхолия, малко или много, е вече клише. Бих му дала оценка 6/10.

Lasimalaaus/ Midnight sun, няма да излъжа ако кажа, че твоето ми хареса повече. Героят, представен в разказа, определено е много грабващ и неочаквания край с "Човекът така и не се прибра у дома" определено ми допадна - малко ми навя нещо от рода Роалд Дал/ Кърт Вонегът. Тук получаваш бонус от мен за оригиналност - идеята ти е невероятна и използваш умело думите. Още по-добро впечатление ми направи тройното повторение на "Беше октомври". Абстрактното ти мислене да свържеш героя си със сезона много ми хареса. Единствената ми забележка е за няколкократните повторения, които леко дразнят, но ако се абстрахираме от тях определено си много добра и според мен трябва да пишеш още. По десетобалната система бих те оценила с 9.

Та, гласът ми отива за Lasimalaaus / Midnight sun.
Върнете се в началото Go down
http://imgonnawriteyoualovesong.blogspot.com/
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyВто Дек 30, 2008 4:50 pm

Angie написа:
Е, нека се поразпростра и аз, не съм от най-добрите в тези неща, но оценявам така както аз чувствам и мисля.

Fallen Angel, прочетох няколко пъти разказчето ти и да, вярно, че е хубаво написано, нежно е и имаш много добри и образни сравнения, които наистина те карат да се почувстваш сякаш мирише на есен и виждаш врабчето и чуваш всичко, което се описва в разказа ти. Все пак, имаш доста неясен стил, неясен, имам в предвид, неизграден. Четиристишието накрая не ми хареса - може би защото внезапната смяна проза-поезия ми дойде в повечко, а и разбирам, че си се опитала да го вплетеш в него, но не мисля, че се е получило много успешно. Все пак има хляб в теб - продължавай да пишеш и знам, че неяснотите в стила ти ще се изчистят. Всичко е въпрос на много тренировки и непрестанно писане.Също съм готова да подкрепя Надя - идеята за есенна меланхолия, малко или много, е вече клише. Бих му дала оценка 6/10.

Lasimalaaus/ Midnight sun, няма да излъжа ако кажа, че твоето ми хареса повече. Героят, представен в разказа, определено е много грабващ и неочаквания край с "Човекът така и не се прибра у дома" определено ми допадна - малко ми навя нещо от рода Роалд Дал/ Кърт Вонегът. Тук получаваш бонус от мен за оригиналност - идеята ти е невероятна и използваш умело думите. Още по-добро впечатление ми направи тройното повторение на "Беше октомври". Абстрактното ти мислене да свържеш героя си със сезона много ми хареса. Единствената ми забележка е за няколкократните повторения, които леко дразнят, но ако се абстрахираме от тях определено си много добра и според мен трябва да пишеш още. По десетобалната система бих те оценила с 9.

Та, гласът ми отива за Lasimalaaus / Midnight sun.

Нека това е дългоочакваната рецензия и на журито,тъй като Angie е част от него и като такава,мнението й е равносилно и припокриващо се с нашите впечатление с Lilly.
Целта на конкурса съвсем не беше да има обидени.Нормално е при двама човека единият да е харесан повече.И за да не се заяде някой за изречението,не самият човек,а неговата работа.
И победен не значи бездарен,нали.
Радвам се,че що годе запазихте добрия тон.И все пак нека напомня,това е само един конкурс,а вероятно ще се явявате на много повече.
Както и да е.Победител официално е Lasimalaaus / Midnight sun .

Christine Joe написа:
Победителят ще може да измисли темата за следващия конкурс,дано се стигне до там,ще се радвам.

Честито,това ти е наградата,аз ще ти съдействам,ако искаш да направиш конкурс или да дадеш тема за такъв (: Браво и на двете.Справихте се много добре (:

Това е за сега от мен,заключвам темата и ще я оставя още три-четири дена.
Aко има някакви въпроси,питайте в "Мнения,забележки,съвети".
Върнете се в началото Go down
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyНед Яну 31, 2010 1:20 am

След като има желаещи за конкурс, предложете тема и съм навита, хем да се оживи секцията малко. В тая тема предлагайте, подкрепяйте, коментирайте и т.н.
Върнете се в началото Go down
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyПон Фев 01, 2010 12:43 am

оххх -.- чудех се днес цял ден за темата. и днес беше един такъв ден, пълен с любов и мечти, и прегръдки и свети валентин наближава и аз реших да открадна идеята на милка (bandit) та, имате две седмици, демек до 14, да ми пратите на лично, най-оригиналният начин за вас да се обясните в любов. дам, време да извадите захаросаните сравнения и прочие, а може би пък не. та който иска да участва в конкурса да ми праща в каквато и да е форма(смисъл стихотворение, хайку, разказ и т.н.), но го направете като картичка, смисъл да има обръщение. знам, че темата е адски банална, но точно това би трябвало да ви стимулира да напишете нещо необикновено, нещо значимо, как да кажа. останалите неща около конкурса после.

едит: и моля ви, напишете нещо, коментар да знам дали все пак някой ги чете тия неща ;D
едит 2: аа, и да не забравя, това, с което сте решили да участвате трябва да е нещо, с което другите от форума не са запознати ^^
Върнете се в началото Go down
Nikki
Ужасно Пасивен



Брой мнения : 100
Join date : 09.08.2009
Местожителство : room on the 3rd floor

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyПон Фев 01, 2010 1:07 am

Christine Joe написа:
едит 2: аа, и да не забравя, това, с което сте решили да участвате трябва да е нещо, с което другите от форума не са запознати ^^
в какъв смисъл "нещо с което другите от форума не са запознати"?
Върнете се в началото Go down
Christine Joe
Слънчоглед



Брой мнения : 465
Join date : 06.09.2008
Age : 29
Местожителство : На границата на фантазията и реалността

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyПон Фев 01, 2010 12:33 pm

Ами в смисъл да е нещо ново, смисъл да е измислено в рамките на тия две седмици.
Върнете се в началото Go down
Nikki
Ужасно Пасивен



Брой мнения : 100
Join date : 09.08.2009
Местожителство : room on the 3rd floor

Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! EmptyСъб Фев 06, 2010 4:58 pm

ясно, нещо, което не е пускано тук. (:
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Конкурс!!! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс!!!   Конкурс!!! Empty

Върнете се в началото Go down
 
Конкурс!!!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Конкурс

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Passive Aggressive :: Sleeping with Ghosts :: Personal Creations :: Разкази и Стихотворения-
Идете на: